e-KPSS Kamu Personeli Ve Memur Alımı Tercihleri Başladı

e-KPSS Kamu Personeli Ve Memur Alımı Tercihleri Başladı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre e-KPSS kamu personeli ve memur alımı başvuru tercihleri başladı. Başvuru için gerekli şartlar belirlendi. Başvuru şekli ve tarihi haberimizin içeriğinde.

ÖSYM e-KPSS kamu personeli ve memur alımı başvuru tercihleri başladı. ÖSYM açıklamada bulundu. ÖSYM ‘’ Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru alınacaktır’’ açıklamasında bulundu.

ÖSYM Engelli Kamu Personeli Alım Başvuru Genel Şartları;

İlkokul ortaokul ilköğretim özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu veya bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir.

Kuraya başvuran adaylar sınava girmeyecek ancak EKPSS sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek Tercih Kılavuzuna göre tercihleri doğrultusunda yapılacak yerleştirme işlemine katılacakları belirtilmiştir.

Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları her bir dönem için sadece bir kez yapılacağı belirtilmiştir. Dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adaylar başvurabileceklerdir.

Sınava girmek ve başarılı olmak diğer mevzuatta yer almayan bir hakkı adaylara vermez.

Engelli Personel Alımı Ve Memur Alımı İçin Başvuru Şekli;

E-KPSS başvuruları 29 Nisan 2022 tarihinde başlamış olup 17 Mayıs 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular https://hayatevesigar.saglik.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum