CTE Tutukevleri İzleme Kurulu üyelik seçimi duyuru

CTE Tutukevleri İzleme Kurulu üyelik seçimi duyuru

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri izleme kurulu üye seçimi duyurusu 28 Mayıs tarihinde yayınladı. CTE Üyelik seçimine başvuru yapacaklar 9 Haziran mesai bitimine kadar yapması isteniyor.

CTE tutukevleri izleme kurulu üyelik seçimi duyurusu yapıldı. 28 Mayıs 2021 duyurusuna göre başvuruları 9 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar yapılacak.

Karaman Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu’na Karaman Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonunca bir asıl üye seçilecektir.

İzleme Kurulu Üyelerinde Aranacak Nitelikler

İzleme kurullarına başkan ve üye seçilebilmek için 14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen genel şartlara ek olarak aşağıdaki nitelikler aranır:

Otuz beş (35) yaşını doldurmuş olmak.

Tıp, eczacılık, hukuk, kamu yönetimi, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, eğitim bilimleri ve benzeri alanlarda en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak ve mesleği ile ilgili olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektörde en az on yıl çalışmış bulunmak.

Kişisel nitelikleri ile çevresinde dürüst, güvenilir ve ahlaklı olarak tanınmış olmak.

Herhangi bir siyasi partinin merkez, il veya ilçe teşkilatlarında görevli bulunmamak.

İzleme Kurullarına Seçilemeyecek Olanlar

Aşağıda yazılı kişiler, izleme kurulu başkan ve üyeliğine seçilemez.

Ceza infaz kurumları ve tutukevleri ile ilgili ihale, alım, satım ve benzeri hukuki ilişkilere taraf olanlar.

Görev yapacakları ceza infaz kurumları veya tutukevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan birisinin işlediği suçtan kendileri veya ikinci derece dahil hısımları zarar görenler.

Görev yapacakları ceza infaz kurumları ve tutukevlerindeki hükümlü ve tutuklulardan biri ile aralarında evlilik, vesayet veya ikinci derece dahil hısımlık ilişkisi bulunanlar.

Şartları Taşıyan İstekliler

Başvuru dilekçesi, nüfus kaydı, adli sicil arşiv kaydı ve diploma örneği istenmektedir.

Mesleği ile ilgili olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektörde en az on yıl çalıştığını gösterir belge ile 9 Haziran 2021 günü mesai bitimine kadar Komisyona başvurmaları gerektiği ilan olunur.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.