Polis Alımı 28. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı

Polis Alımı 28. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı

Polis akademisi Başkanlığı tarafından yaptıkları açıklama ile polis alımı 28. Dönem POMEM sonuçlarını açıkladıklarını duyurdu. Adaylar sonuçlarını Akademinin internet sitesi üzerinden görebilecek.

Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada adaylara sonuçları hakkında posta ya da diğer iletişim araçlarıyla bilgilendirme yapılmayacak. Bütün adaylar 28. Dönem POMEM polis alımı sonuçlarını kurumun sitesi üzerinden ulaşabilir.

Akademi tarafından yapılan Açıklamada yayınlanan sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Polis Olmak İsteyen Adaylar Nasıl Bir Süreçten Geçti İşte Detaylar

Polis olmak isteyen adaylar uzun bir maratondan geçti, adaylar ilk önce sağlık kontrollerine girdi. Bu sağlık kontrollerine ön sağlık kontrolü denir.

Ön sağlık kontrolünden geçen adaylar sonrasında fiziksel yeterlilik sınavına girdi, fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına girmeye hak kazandılar. Mülakat sınavından 70 puan ve üzeri alan adaylar POMEM öğrencisi olmaya hak kazandılar.

Polis olmak isteyen adaylarda aranan genel şartlar nelerdi kısaca bakalım

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, silah taşıması için bir engel taşımaması, 30 yaşını doldurmamış olması, KPSS’ den yeterli baraj puanını alması.

Polis olmak isteyen erkek adayların 1.67 cm kadın adayların ise 1.62 cm’ den uzun olması gibi şartları taşıması gerekliyken boy kilo endekslerinin uygun olması, kamu haklarından yoksun olmamak gibi şartları taşıması gerekmekteydi adayların.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum