Bekçi  Alımı Parkur Ve Fiziki Yeterlilik Ne Zaman

Bekçi Alımı Parkur Ve Fiziki Yeterlilik Ne Zaman

Bekçi alımı için parkur ve fiziki yeterlilik ne zaman belli oldu mu. Bekçi alımına dair tüm detaylı bilgiler belirlendi mi? Bekçi alımları ne zaman yapılıyor? Cevapları ile haberimizde

.Bekçi olmak isteyenler için fiziki yeterlilik sınavı ne zaman yapılacak belirlendi. 17 Temmuz 2022 tarihinde yapılan 1 dönem Çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından spor mülakatları ile ilgili detaylar belirlendi mi?

Geçtiğimiz ayda yapılan bekçi alımları sonuçları 5 Ağustos 2022 tarihinde açıklanmıştı. Polis akademisi tarafından sonuçlanan açıklamalarda yazılı sınav sonuçları belirlenmiştir.

Peki yapılacak olan fiziki yeterlilik sınavı ne zaman yapılacak ve nasıl yapılacak?

Yapılan yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulacaktır. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçimini adayın mevcut durumunu bizzat fiziki açıdan görerek yapacakları. Alayın bedelini kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilecek şekilde uygulamalı bir sınav yapılacaktır.

Fiziki yeterlilik testinde adayın süresinin takibi ve sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikte sayaçlarla yapılacaktır. Testte tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Tam puan ise 100 olarak belirlenmiştir. Sınav sonucu 60 puanın altında olan adaylar başarısız sayılacak komisyon tarafından belirlenen açıklamaya göre çarşı ve mahalle bekçisi olamaz kararı verilir.

Sınava girecek adaylar yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar polis akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenecek olup ayrıca adaylara posta telefon ve benzeri iletişim araçları ile herhangi bir tebligatta bulunulmayacaktır. İnternet üzerinden yapılacak olan duyuru ise bir tebligat niteliğindedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.