Bankacılık Denetleme Kurumu Kamu Personel Alımı Başvuruları Bitiyor!

Bankacılık Denetleme Kurumu Kamu Personel Alımı Başvuruları Bitiyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kamu personel alımı başvuruları bitiyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kamu personel alımı başvuruları bitmesine son 2 gün kaldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK bünyesine KPSS/A grubu ile sözleşmeli kamu personel alımı yapacaklarını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. kamupersonelialim.com olarak değerli okuyucularımıza bir kez daha başvuru şartlarını paylaşalım.

05 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan BDDK ilanına göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS/A grubu üzerinden 20 kamu personel alımı yapacaklarını ilan etmişti.

BDDK kadrosunu güçlendirmek amacıyla bünyesinde istihdam etmek için 20 bankacılık uzman yardımcısı kamu personel alımı yapıyor.

BDDK Kamu Personel Alımı Başvuru Koşulları Neler?

Türk uyruklu olmak,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamak,

Mahkum olmamak,

Adaylar askerlik ödevini yapmış veya muaf olmak,

35 yaşını bitirmemiş olmak,

Sağlık sorunları olmayan,

Lisans fakültelerinin siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve hukuk programlarından mezun olmak,

Kpss en az 70 puan ve üzerinde yeterli puanı almış olmak,

BDDK Kamu Personel Alımı Müracaat Süreçleri

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kamu personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar 05 Mayıs 2022 tarihi ile başlamış olup, 16 Mayıs 2022 tarihi itibari ile son bulacaktır. Adaylar bu süreçler içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını E-Devlet üzerinden giriş yaparak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu-Kariyer Kapısı üzerinden veya Kariyer Kapısı üzerinden giriş yaparak başvurularını belirtilen tarihler içerisinde yapmaları gerekmektedir.

Müracaat yapan adaylara yazılı ve sözlü sınav tabii tutulacak olup, sınavdan en az 70 puan ve üzerinde puan almış olmak gerekmektedir.

Başarılı olan adaylara Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu üzerinden sınav tarihleri ve sınav yerleri duyuru yolu ile paylaşım yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.