AOL Sınav Tarihleri Açıklandı! MEB Duyurdu

AOL Sınav Tarihleri Açıklandı! MEB Duyurdu

Açık Öğretim Liseleri sınav tarihleri açıkladı. Milli Eğitim bakanlığı tarafınca yayımlandı. Öğrenciler tarafından merakla beklenen açık öğretim lise sınav tarihleri yayımlanarak öğrencilere duyuru yaptı. Sınava gidecek adaylara duyurulur.

AÖL Sınav Tarihleri Ne zaman Açıklanacak?

Açık öğretime kayıtlı öğrenciler yeni dönem sınavlarına girmek için ilk dönem sınav tarihlerini beklemektedirler. Öğrenciler tarafından kayıt yenileme ile birlikte sınav tarihlerin sonucunu öğrenebileceklerdir. Öğrenciler merakla sınav tarih sonuçlarını beklemektedirler! Öğrenci kişiler sınav tarihlerin ne zaman gerçekleşeceğine dair sorular sormaktadır ilgili sorulara sayfamızda yanıtladık. Açık öğretim liseleri 1.dönem sınavların ne zaman olunacağı ve hangi tarihler arasında gerçekleşecek? Sınav sonrasından sonraki süreçte sınav sonuç puanları ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen sorular! Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan 2022-2023 takvimine göre sınav tarihlerini okulların sırayla gerçekleşeceğini belirtti. Gerçekleşecek olan sıralama; Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile birlikte sıraya konularak sınavlar gerçekleştirilecektir. 1 Dönem Sınav Ayı Aralık olarak belirlenerek öğrenci sınav adaylarına duyurulur. Milli Eğitim Bakanı açıklamasında öğrencilere aralık ayı çerçevesi içeresinde sınavların gerçekleşeceğini yayımladı.

Sınav Nasıl Gerçekleşecek?

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre açık öğretim öğrencilere 1.dönem AÖL sınavını online olarak sınava tabi tutulacaktır.

Örgün Eğitimden Açık Öğretime Geçiş Yapanlar

Örgün eğitimden açık öğretime geçiş yapan öğrencilere kolaylık sunan açık öğretim liseleri rahatlıkla lise diplomasını almasında fayda sağlıyor. Öğrenciler durmadan okula git gel yapacağına açıktan liseye bitirip yükseköğretim sınavlarına hazırlık yaparak sınav çalışmalarını daha rahatlıkla yürütebilmektedir.

Sınav Tarihi

Açık Öğretim Kurumları 2022-1 Dönem ilk sınav dönemini 22 Ağustos 2022 tarihinde kayıt yenileme işlemlerin de kaydını yenileyen adaylar 7 Ekim 2022 tarihleri arasında müracaat edebileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.