AÖL Güncel Sınav Tarihleri Açık Öğretim Lisesi 2021 Birinci Dönem Sınav Tarihleri

AÖL Güncel Sınav Tarihleri Açık Öğretim Lisesi 2021 Birinci Dönem Sınav Tarihleri

AÖL birinci dönem güncel sınav tarihleri açıklandı. Binlerce öğrencinin merak ettiği güncel tarihle beraber geri sayım başladı.

Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri açıklandı. 2021 güncel sınav tarihleri kapsamında sınavın online mi yoksa doğrudan sınav merkezinde mi olacağı merak ediliyor.

Açık Öğretim Lisesi Güncel Sınav Tarihleri

AÖL 1. dönem sınavları binlerce öğrencinin merak ettiği ve devamlı araştırdığı bir konu olarak gündeme geliyor.  Yeni gelişmeleri merak eden öğrenciler, sıklıkla araştırma yaparken sınavların nasıl olacağı sorusu da sıklıkla soruluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrilen gözler yeni açıklama ardından öğrencilerin merakını giderdi. Takvim açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanlığı 4-5 Aralık 2021 tarihlerini verdi. Bu kapsamda şu okullar bu tarihlerde sınavlara girecek:

•Açık Öğretim Ortaokulu

•Açık Öğretim Lisesi

•Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

•Mesleki Açık Öğretim Lisesi

2021 MEB sınav uygulamaları takvimi kapsamında verilen tarihlerin pandemi ve diğer koşullar nedeniyle güncellenebileceği belirtildi.  Dolayısıyla adayların kurumdan yapılan açıklamaları güncel olarak takipte kalması gerekiyor.

Salgın Etkisi Azalınca Yüz Yüze Sınav Beklentisi Var

Açık Öğretim Lisesi sınavlarının nasıl olacağı konusunda korona virüs salgını etkilerinin hafiflemesine bağlı değişiklik bekleniyor. Geçen dönemde online sınavlar ağırlıktayken yeni sınavların yüz yüze gerçekleştirileceği düşünülüyor.

Durum henüz netlik kazanmadığı için Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklama sonrasında hareket edilmesi gerekiyor. Birinci dönemin belirlenmesi ardından İkinci dönem için Açık Öğretim Lisesi sınavları ayrı ele alınacaktır.

Açık Öğretim Lisesi Hakkında

Açık Öğretim Lisesi MEB bünyesinde Film Radyo ve Televizyon Eğitim Başkanlığı kapsamında kurulmuştur. 1992 yılından bu yana hizmet veren kurum, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlanarak uzaktan eğitim teknolojileriyle hizmet vermektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.