AFAD Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Sınav Açıklandı

AFAD Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Sınav Açıklandı

AFAD tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarla bünyesine alınacak Arama Kurtarma Teknisyeni alımı için sınav takvimi yayınlandı. AFAD 2022 personel alımı sınavları ne zaman?

AFAD olarak da bilinen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından güncel yapılan sınav açıklaması kurum resmi medyası üzerinden yayınlandı. Sözleşmeli Arama ve Kurtarma Teknisyen alımı için yapılacak olan sınav takvimi açıklandı.

AFAD açıklamasında sözleşmeli Arama ve Kurtarma Teknisyen alımına yönelik olarak yapılacak uygulama sınavlarının 07 Şubat 2022 tarihi ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenleneceğini açıkladı.

afad-personel.jpg

Ayrıca yapılan açıklamalardan bu sınav tarihlerinde yapılacak uygulamaların bölgesel olarak ve eş zamanlı bir şekilde yapılacağı ve sınavlar için bölgelere göre belirlenen şehirler içerisinde Afyonkarahisar, Diyarbakır, Erzurum, Sakarya ve Samsun illeri bulunmaktadır. Sınavlar bu merkezlerde yapılacak.

Sınava katılacak olan personel alımı adayların her türlü coğrafyada, fiziki koşulda ve iklim şartında arama ve kurtarma görevini yapmaya her türlü vasıta ile seyahat etmeye ve fiziksel, ruhsal, görsel ve işitsel herhangi bir engelinin olmadığını gösterir ibareli tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporunu yanlarında bulundurması gerekiyor.

Ayrıca erkek kamu personeli alımı adayların Askerlik durumu bakımından askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartlarını sağladığını gösteren belgesini de hazırlaması gerekiyor.

Sınav bölgelerine göre adayların sınav tarihleri AFAD internet sitesi üzerinden yayınlandı. İncelemek için "afad.gov.tr/sozlesmeli-arama-ve-kurtarma-teknisyeni-uygulama-sinavi--duyuru" adresini kullanabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum