Adalet Bakanlığı Hâkim ve Savcılık Adaylığı Sınav Başvuruları Alınmaya Başlandı!

Adalet Bakanlığı Hâkim ve Savcılık Adaylığı Sınav Başvuruları Alınmaya Başlandı!

ÖSYM tarafından beklenen açıklama geldi. Adalet Bakanlığı bünyesinde hâkim ve savcılık için atama bekleyenlere müjde verildi. Hâkim ve Savcılık Adaylığı sınav başvuruları ÖSYM kararı ile alınmaya başlandı. İşte ÖSYM açıklaması ve tüm belirtilenler.

Hâkim veya Savcı olmak isteyenler için duyuru geldi. Adalet Bakanlığı ÖSYM yolu ile duyuruyu yaptı. Hâkim ve Savcılık için Adaylık sınav başvuruları alınmaya başlandı. Sınav başvurusu yapacaklar için Adalet Bakanlığı sınavları duyurdu.

Yapılan Duyuru

Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 4 Ekim 2022 tarihli yaptığı açıklamada sınav yolu ile hâkim ve savcı adayı alacak. 2022 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı başlığı altında sınav yapılacaktır.

ÖSYM Açıklaması

“2022 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-Adli Yargı), 2022-Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-Adli Yargı-Avukat), 2022-İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-İdari Yargı), 26 - 27 Kasım 2022 tarihlerinde, 4 oturumda uygulanacaktır.” Şeklinde ÖSYM açıklaması yapıldı.

Sınav Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

Sınava başvuru yapacaklar için 2022 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı başvuruları 4 Ekim 2022 tarihinden beri alınmaya başlanmıştır. Sınav en geç başvuru tarihleri ise 11 Ekim 2022 tarihinde sona erecektir.

Sınav Başvuru Şekli

Sınava başvuracak kişilerin başvuruları yalnızca ÖSYM aracılığı ile yapılacaktır. ÖSYM aday işlemleri sayfasına giriş yapan adaylar ekrana çıkan duyurulardan

Adalet Bakanlığı kısmını seçip gerekli koşulları da sağladıktan sonra başvuru yapabileceklerdir.

adalet-bakanligi-hakim-ve-savcilik-adayligi-sinav-basvurulari-alinmaya-baslandi.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.