Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Nasıl Olunur? VHKİ Personeli Alımı

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Nasıl Olunur? VHKİ Personeli Alımı

Veri hazırlama ve kontrol işletmenleri; kendilerine havale edilen her türlü bilgiyi, bilgisayara aktarma ve dosyalama işlerini yapar. Veri hazırlama ve kontrol işletmeni nasıl olunur? VHKİ personeli alımı yapıldığında nerelerde çalışır?

Tabi ki bu mesleği yapmakta diğer bütün meslek dalları gibi kolay elde edilebilecek bir şey değildir. Bilgi aktarma ve dosyalamanın dışında verileri kontrol etmek ve düzeltmekte görevleri arasındadır.

Hangi Eğitimi Alırlar

Genellikle devlet kurumlarında görevlendirilen Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olmak için belirli bir eğitimden geçmek şarttır. Ya üniversite mezunu olmak ya da Millî Eğitim Bakanlığınca açılmış kursları bitirmek şarttır.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenleri Ne İş Yapar

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni veya kısa tabiri ile VHKİ İle diğer memurlar arasında bazı farklılıklar vardır. En önemli fark, Veri hazırlama ve kontrol İşletmeni normal memurdan daha fazla maaş almaktadır.

Nerelerde Çalışır?

Çalışma ortamı masa başıdır, işlerini bilgisayar ortamında icra eder. Buna rağmen normal memurların bilgisayar başında çalışması zorunlu değildir. Veri hazırlama ve kontrol işletmenleri ne iş yapar? Denilince tabi sadece bilgisayar başında oturmak akla gelmemeli. Sonuçta memur sınıfında yer alan bu meslek sahipleri iş yerindeki amirlerinin mevzuat çerçevesinde verdiği bütün görevlerden sorumludur.

Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmenlerinin Maaşları Ne Kadar?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenin maaşları devlet kurumlarında ya da özel sektörde istihdamlarına göre değişiklik gösterir. Devlet kurumunda çalışan bütün memurlarının maaşları bakanlar kurulu veya toplu sözleşme esaslarına göre düzenlenir. Cetvel belirtilen meslek gruplarının arasında veri hazırlama ve kontrol işletmenlerinin maaşları ne kadar? Sorusunun da yanıtı vardır. Bugün için en düşük memur maaşını göz önüne alırsak, V.H.K.İ olarak çalışanların bir miktar daha fazla ücret aldığı söylenebilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.