Vakıf Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur? Memur Alımları Şartları

Vakıf Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur? Memur Alımları Şartları

Vakıf uzman yardımcısı nasıl olunur, ne iş yapar, maaşları ne kadardır gibi merak edilen tüm soruları yazımızda yanıtladık. Vakıf uzman yardımcısı nasıl olunur? Vakıf uzman yardımcısı maaşları ne kadardır?

Vakıf Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar?

Vakıf, gönüllü olan bağışçılar aracılığıyla bünyesinde toplanan para veya mülkler ile faydalı işler ortaya koymak amacıyla meydana gelen kuruluşlardır. Vakıflar aynı zamanda tüzel kişilikler olarak geçmektedir. Yardım faaliyetleri birincil amaçlarından olduğu için kar amacı gütme gibi bir gayeleri bulunmaz. Medeni kanununda belirtilen şartlara uygun olarak kurulurlar.

Vakıf uzman yardımcısı ne iş yapar sorusunun yanıtı değişkenlik göstermektedir. Farklı alanlarda uzmanlık yardımcılığı için iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Dolayısıyla başvuru yapacağınız uzmanlığa göre yapacağınız işlerde de değişkenlik olacaktır.

Vakıf Uzman Yardımcısı Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olmak için adaylardan istenen koşullar şu şekildedir. Öncelikle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen tüm durumları karşılıyor olmanız beklenmektedir.

En az dört yıl olmak koşulu ile lisans derecesine sahip olmanız gerekmektedir. Tarih, İlahiyat, Türk Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Hukuk, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümlerinin herhangi biri lisans derecesi alabileceğiniz bölümlerdendir.

Bu bölümleri yurtdışında YÖK’ün kabul ettiği bir üniversitede de okuyabilirsiniz. KPSS’den ilgili puan türünden en az 70 veya üzerinde bir puan almış olmanız gerekmektedir. Gireceğiniz dil yeterlilik sınavında dil yeterliliğinizi kanıtlamak. KPDS veya YDS’den Arapça, Farsça veya İngilizce dillerinin herhangi birinden B seviyesinde bir not almak ve 35 yaşından küçük olmak gerekmektedir.

Vakıf uzman yardımcısı maaşları ne kadar? Vakıf uzman yardımcılarının maaşları konusunda net bir bilgiye ulaşılamadı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.