Üniversitesi Hastanesi 16 Sağlık Memuru Alımı Başvuruları Başladı! Lise MYO Lisans

Üniversitesi Hastanesi 16 Sağlık Memuru Alımı Başvuruları Başladı! Lise MYO Lisans

Üniversitesi Hastanesi 5 meslekte 16 sağlık memuru alımı yapacağını açıkladı. Minimum lise mezuniyetine sahip olanlar başvuru yapabileceklerdir. Sağlık memuru alımı KPSS şartı nedir? Başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak?

Üniversite Hastanesi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 10 Hemşire, 1 Röntgen Teknisyeni, 2 Sağlık Teknikeri, 2 Diğer Sağlık personeli, 1 Diğer Sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. İşe alınacak olan sağlık memurları belirlenirken KPSS B grubu puan sıralamasına göre alımların yapılacağı açıklandı. Adayların başvuru yaparken öğrenim düzeylerine göre puan türlerine sahip olması ve en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Aynı zaman da işe alınacak olan personellerin nöbet usulü çalışmasına engel olacak bir durumunun olmaması gerekir.

Sağlık Memuru Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Hemşire Alımı: 5 lisans ve 5 lise mezunu olmak üzere 10 hemşire alımı yapılacaktır. Adayların n Hemşirelik, Hemşirelik veya Sağlık Memurluğu bölümlerinden ilgili öğrenim düzeyinde mezun olmaları gerekmektedir. Lise mezunu olanlardan ise 1 yıl tecrübe şartı istenmektedir. İşe alınacak 1 lise mezunu hemşire yoğun bakım hemşiresi olarak çalışacaktır. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı onaylı Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikasına sahip olması şartı aranır.

Röntgen Teknisyeni: Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri kadrosunda önlisans mezunu olan sağlık memuru adayları başvuru yapabileceklerdir.

Sağlık Teknikeri Alımı : Anestezi veya Anestezi Teknikerliği, Meslek Yüksek Okulu mezunları başvuru yapacaklardır.

Diğer Sağlık Personeli: Önlisans eğitim seviyesinde Tıbbi Laboratuvar Teknikeri mezunları başvuru yapacaklardır.

Sağlık Personeli: Perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olan ve perfüzyon alanında yüksek lisans yapmış en az 1 yıl deneyim sahibi olanlar ilgili alana başvuru yapacaklardır.

Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi tarafından personel alımı için başvurular 24 Şubat 2023 – 10 Mart 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru yapmak isteyen sağlık memuru adayları başvurularını Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi Balıkesir adresine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.