TİKA Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur? Personel Alımı Şartları

TİKA Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur? Personel Alımı Şartları

TİKA uzman yardımcısı olmak için 4 yıllık fakültelerden mezun olmak gerekmektedir. Peki, TİKA uzman yardımcısı nasıl olunur? TİKA uzman yardımcısı personel alımı şartları ve bölüm dağılımları neler?

TİKA uzman yardımcısı nasıl olunur? Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı için başvuru yapacak kişilerin istenilen şartlara uygun olması gerekmektedir. Uzman bir TİKA yardımcısı olmak için ilgili üniversitelerin 4 yıllık bölüm mezunu olunması gerekmektedir. Ardından TİKA uzman yardımcısı sınavlarına girerek asıl veya yedek listede yer alınması gerekmektedir. TİKA uzmanı yardımcısı olmak için kişilerin mesleki özel bir sınava girmesi gerekmektedir. Yeterlilik sınavında başvuru yapan adayların başarılı olmaları durumunda TİKA uzman yardımcı olarak sektörde hizmet verebilir. Peki, TİKA uzman yardımcısı olmak için hangi bölümlerden mezun olunmalı?

  • İşletme,
  • Maliye,
  • Uluslararası İlişkiler,
  • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi,
  • Hukuk,
  • Sosyal Hizmetler,
  • Mimarlık,
  • İnşaat Mühendisliği,
  • İktisat,

TİKA Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

2022 TİKA uzman yardımcısı maaşları ne kadar? sorusu araştırılan bir sorudur. Öncelikle uzman bir TİKA yardımcısı olmak için yukarıdaki başlıkta belirttiğimiz bölümlerden 4 yıllık eğitim alarak mezun olunması gerekmektedir. TİKA uzmanlarının görevi ve tecrübesine göre maaşları değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda başvuru yapan kişinin özgeçmişi oldukça önemlidir. Uzman bir TİKA yardımcısı en az 4.253 TL maaş almaktadır.

TİKA Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar?

TİKA uzman yardımcısı, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve özel sektörler arasında işbirliği mekanizmasında görevini yürütmektedir. Aynı zamanda tüm bu kuruluşları ortak paydalarda buluşturup Türkiye'nin kalkınma yardımlarını kayıt altına almakla görevlidir. Günümüzde TİKA uzman yardımcısı ne iş yapar? ya da ne kadar maaş alır soruları araştırılan bir konudur.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.