Sakarya ve Samsun Büyükşehir Belediyesi 95 Zabıta ve İtfaiye Memuru Alımını İŞKUR’dan Yapıyor

Sakarya ve Samsun Büyükşehir Belediyesi 95 Zabıta ve İtfaiye Memuru Alımını İŞKUR’dan Yapıyor

Zabıta memuru veya itfaiye eri olmak mı istiyorsun? Bu ilanlar o zaman tam sana göre! Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Karasu Belediyesi tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanmış olan ilanlara zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu.

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı İlanları

Sakarya ili Karasu ilçesi Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan zabıta memuru alımı ilanına göre alımlar ilk defa memur atamaları kanunları çerçevesinde yapılacaktır. Yönetim Bilimleri Fakültesi, işletme fakültesi, siyasal bilgiler fakültesi, iktisat fakültesi işletme ve yönetim Bilimleri Fakültesi ve benzeri lisans eğitimini tamamlamış olan adaylar arasından alım yapılacaktır. Alımlar GİH hizmet sınıfı üzerinde yapılacak olup erkek ve kadın adaylardan başvurular alınacaktır aynı zamanda adayların ÖSYM tarafından 2022 yılında uygulanmış olan Kamu Personeli Seçme sınavından P3 puan türünde en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Alımlar Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan sınav sonuçlarına göre belirlenecektir adayların sınavın yapıldığı tarihten itibaren 31 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Aynı zamanda Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince alınmış olan en az B sınıfı ehliyet belgesi de bu kadro için istenen şartlar arasındadır. Belediye Zabıta Yönetmeliğinde geçen kurallar çerçevesinde erkek adayların en az 1.67 metre Kadın adayların ise 1.60 metre boyundan kısa olmamaları gerekmektedir. Sakarya Belediyesi yalnızca zabıta memuru alımı yapacaktır.

Belediye zabıta memuru alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Kamu kurumu tarafından yapılacak olan uygulamalı ve sözlü sınava katılabilmek için 3 Nisan 2023 ve 14 Nisan 2023 tarihleri arasında belediyenin resmi internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu indirip imzalayarak başvuru kılavuzunda belirtilen diğer başvuru belgeleriyle birlikte Karasu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Genel Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylardan yalnızca şahsen başvurular alınacaktır. Bunun nedeni ise boy ve kilo ölçümlerinin belediye tarafından şahsen yapılması istenmesidir.

itfaiye-eri-alimi.jpg

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre bu alımlar da GİH sınıfında yapılacaktır. Lisans mezuniyetine sahip olmak şartıyla 34 erkek zabıta ve 10 kadın zabıta alımı yapılacaktır. Önlisans mezuniyet derecesinde ise 6 kadın zabıta memuru alımı yapılacaktır. Önlisans mezunu erkek zabıta alımı yapılmayacaktır. Başvuru yapacak adayların lisans eğitim düzeyinde sivil savunma ve itfaiyecilik, acil durum ve afet yönetimi ve itfaiyecilik bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda aktif olarak araç kullanacakları için B sınıfı sürücü belgesi de istenen şartlar arasındadır. KPSS şartı diğer zabıta memuru alımı kadrosuyla aynıdır. Adayların bu hususa dikkat etmesi gerekir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi başvuruları nasıl yapılacak?

Söz konusu ilana başvurular 4 günlük süreç içerisinde yapılacak olup 24 - 28 Nisan 2023 tarihleri arasında başvuru belgeleri ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi binasında bulunan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. Başvurular yalnızca şahsen yapılacaktır.

Zabıta Memuru Alımı İlanları

İtfaiye Memuru Alımları

Belediye İş İlanları

Sakarya İş İlanları

Samsun İş İlanları

Belediye Memuru Alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.