Sağlık Bakanlığı'ndan 30 Personel Alım Haberi Geldi

Sağlık Bakanlığı'ndan 30 Personel Alım Haberi Geldi

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 30 personel alım haberi alındı. İlgili haber Resmi Gazate’de ilan şeklinde yayınlandı. Personel alım süreci, adaylardan beklentiler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Detaylar haberimizde!

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı? İstenen ön şartlar neler? Başvuru şekli ve istenen belgeler belli oldu mu? Bakanlık personel alımı hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını Kamu Personel Alımı ekibi olarak hazırladık. Haberimizde Bakanlık personel alım ilanı ile ilgili çok sayıda sorunun cevabını bulabileceksiniz.

30 Müfettiş Yardımcısı Başvuru Şartları

Bakanlık tarafından başlatılan personel alım süreci ile ilgili, başvuracak adayların sağlaması gereken nitelikler bildirildi. 30 müfettiş yardımcısı alımı için müracaatta bulunacak kişilerden hangi vasıflar bekleniyor? İşte cevabı...

Devlet Memurları Kanunu’nun (657 Sayılı Kanun) içeriğinde bulunan 48’inci maddenin gereksinimlerinin karşılanabiliyor olması gerekmektedir.

En az lisans seviyesinde eğitime sahip olunmalıdır. Mezuniyet diploması geçerli olacak bölümler şu şekilde iletilmiştir. İktisat ve işletme, iktisadi ve idari bilimler, hukuk, siyasal bilgiler bölümü dahilinde diploması olan adayların müracaatları kabul görecektir.

saglik-bakanligindan-30-personel-alim-haberi.jpg

2023 yılının 1 Ocak günü tarihinde 36 yaşından gün almamış olunması şartı yer almaktadır. Bu ifadenin sonucunda 01.01.1988 tarihli doğumlular ve daha sonrası doğanlar, yayınlanan kamu personel alımı ilanı için adaylığını sunabileceklerdir.

En az 80 puan KPSS sonucu talep edilmektedir. 80 puan gereksinimi P-9, P-33 ve P-48 puan türleri için geçerli olmak ile birlikte bu üç puan türünün herhangi birinden en az 80 puana sahip olanlar başvuruda bulunabilmede hak sahibi olmaktadır.

Müfettiş yardımcısı olunabilmesi için adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Söz konusu pozisyonda; gerekli durumlarda yolculuk ve yurdun her yerinde çalışma durumları görülebilmektedir. Bu nedenle müracaat edeceklerin sağlık durumları bu şartlarda çalışabilmeye elverişli olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı Başvurusu Nasıl Yapılacak? Başvuru Tarihleri Nedir?

Personel alımı sınav ile gerçekleştirilecektir. Müracaat işlemi ‘yarışma sınavına başvuru’ ismi ile anılacaktır. Sınava başvuruda bulunmak isteyen adaylar sadece elektronik ortam aracılığı ile arzularını gerçekleştirebileceklerdir. e-Devlet- Sağlık Bakanlığı içerisinde bulunan Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfası veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden müracaat işlerinin tamamı gerçekleştirilebilecektir.

Başvuru kabul süreci 26 Nisan 2023 Çarşamba günü, saat 00:01’de başvuru ekranının açılması ile başlayacaktır. 5 Mayıs 2023 Cuma günü saat 23:59’a kadar yarışma sınavına başvuru talepleri kabul edilecektir.

Sağlık Bakanlığı personel alımı

Sağlık Bakanlığı kamu personel alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.