Sağlık Bakanlığı İkinci 42.500 Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Sağlık Bakanlığı İkinci 42.500 Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Sağlık Bakanlığı ilk etap sağlık personeli alımını gerçekleştirdi. Bakan Koca “ Diğer yarısını peşinden hemen alacağız." ifadesinde bulunmuştu. İkinci etap personel alımları sorgulanmaya başlandı. İkinci etap 2023 sağlık personeli alımı ne zaman?

Toplamda 85 bin personel alımı gerçekleşeceği bildirilmişti. 85 bin personel alım müjdesini veren Bakan Koca, ilk etap personel alımlarından sonra hemen ikinci etap sağlık personeli alımlarının gerçekleşeceğini bildirmişti. Atanmayı bekleyen sağlık personellerini de yakından ilgilendiren bu haber çok sayıda vatandaşın takibinde. 2023 yılında gerçekleşecek olan sağlık çalışanı alımında son durum merak ediliyor.

Geçen Yıl 42 Bin 250 Sağlık Personeli İşe Alınmıştı?

Personel ve işçi alımlarının ikinci etabı için beklenen Sağlık Bakanlığı haberleri, ilk etapta 42 Bin 250 sağlık personel alımı şeklinde kayıtlara geçmişti. İkinci evre personel alımları ise belirli bir süreden sonraya ertelenmişti. Bakan Koca tarafından yapılan 85 bin personel alımı haberinden sonra gözler geri kalan 42.500 kontenjan için gerçekleşecek sürece çevrildi.

Aday olmak için bekleyenlerin dikkati, 2023 Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili duyurularda! İlgili duyuru Bakanlığın web sitesinde yer alacak. Ancak henüz için bir duyuru haberi alınamadı. Çok sayıda hemşire, doktor, teknisyen ve bir çok daldan sağlık çalışanı, ikinci etap personel alımlarına ÖSYM tercih kılavuzları aracılığıyla başvuruda bulunacak. İkinci etapta geriye kalan boş kadroya ait 42 bin 500 kontenjanın doldurulacağı bekleniyor.

En Çok Hangi Meslekten Atama Yapılacak?

2022 yılında yapılan ilk etap sağlık personeli alımı lise bazlı alımlara baktığımızda en çok hemşirelik, sağlık teknisyenliği ve şoförlük başta olmak üzere destek personeli kadroya dahil edilmişti. Branş ve kadrolarda eğitim düzeyine göre farklılıklar söz konusuydu. Ortaöğretim (lise seviyesi), ön lisans ve lisans öğretim düzeylerinden personeller işe alınmıştı. Bu yıl düzenlenecek olan ikinci etap sağlık personel alımlarında da aynı şekilde lise, ön lisans ve lisans seviyesi mezun adayların başvuruları kabul edileceği öngörülmekte.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.