Sağlık Bakanlığı 85 Bin Sağlık Personeli Alımı Kadro Dağılımları Ne Durumda?

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Sağlık Personeli Alımı Kadro Dağılımları Ne Durumda?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz yıllar da 50 bin sağlık personeli ve 30 bin işçi alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı bünyesine toplam 85 bin memur alımı yapılacak. Sağlık personeli alımı ve işçi alımına dair kadro ve atamalar haber detaylarında!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şu sözlere yer vermiştir: ‘’Ülkemiz sağlık konusunda başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Yeni teknolojik cihazlarımızla yeni yapılan şehir hastanelerimizle birlikte başarılı bir şekilde ilerliyoruz. Bunun için hizmette sınır tanımayan her türlü alanlarda personel alımı yapmaya devam edeceğiz son olarak ise 85 bin sağlık personeli alımı yapılacaktır. Atamalar 2022 yılsonuna kadar tamamlanacaktır.’’ dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya ilişkin: "Bu dönemde 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere, bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler, sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz.” açıklamasını yaptı.

icerik2-001.jpg

Sağlık personeli atama duyurusu

Sağlık Bakanlığı bünyesinde sağlık personeli alım kadrosu: Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, Psikolog, Sağlık İdarecisi / Sağlık Yönetimi, Adli Tıp Sağlık Teknikeri, Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, Ameliyat Teknikeri, Diş Teknikeri, Diyaliz Teknikeri, Eczane Teknikeri, Evde Bakım Teknikeri, Fizik Tedavi Teknikeri, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, Odyometri Teknikeri, Ortopedi Teknikeri, Podolog Teknikeri, Anestezi Teknisyeni, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Tıbbi Sekreter Teknisyeni, Sosyal Çalışmacı kadrolarında alım yapılacaktır.

30 bin Sağlık Bakanlığı işçi alımı duyurusu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamalara göre; şehir hastanelerinde istihdam edilmek üzere 30 bin temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. Güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadrolarının yanı sıra; Şoför, elektrikçi, inşaat boyacısı, marangoz, sıhhi tesisatçı, bakım onarım personeli ve sağlık cihazları bakım personeli kadrolarında da alım yapılması beklenmektedir.

Hızlı, güncel ve en doğru ilanlara, Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum