Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem Atama Kurası Başvuruları Uzadı

Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem Atama Kurası Başvuruları Uzadı

2022 yılın da Sağlık Bakanlığı tarafından Kasım ayı içerisinde atama kurası ile sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlanmıştı. ağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ile sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri uzadı!

Sağlık Bakanlığı, tarafından 17 Kasım 2022 tarihin de Resmi Gazete üzerinden atama kurası duyurusu yapılmıştı. İlk yayınlanan başvuru kılavuzuna göre 23 Kasım 2022 tarihin de başvurular bitmişti. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni yayınlanan kılavuza göre başvurular 28 Kasım 2022 Pazartesi saat 18:00’a kadar uzatıldı...

Sağlık Bakanlığı farklı kadrolar da Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu kapsamın da kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan atama yoluyla kura duyurusu kamu kurumu tarafından yayınlandı. Sağlık Bakanlığı, personel alımı kadro dağılımları başladı.

Sağlık Bakanlığı Kadro Dağılımı Nedir?

Sağlık Bakanlığı atama kurası ile; uzman doktor, doktor, uzman diş doktoru, diş doktoru ve eczacı kadrolarına kura ile yerleştirme yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı Başvuru belgeleri Nedir?

e-Devlet'ten alınacak olan adli sicil belgesi,

Askerlik görevini tamamladığına dair belge,

Sağlık durum belgesi,

6 adet vesikalık fotoğraf,

Hitap döküm belgesi,

Mal bildirim formu,

SGK hizmet döküm raporu.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Türk uyruklu olmak. Sağlık Bakanlığı bünyesin de aktif olarak görev yapmıyor olmak. 4924 sayılı kanun kapsamın da kamu kurumunda çalışmıyor olmak. Başvuru yapacak olan adayların; emekli olmaması ve emeklilik şartları taşımaması gerekmemektedir. Erkek adayların askerlik hizmetini yerine getirmiş olması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı 2022/4 Atama Duyurusu

“Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.” şeklinde açıklama yapılmıştır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.