Koruma ve Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? Memur Alımı Maaşları

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? Memur Alımı Maaşları

Son yıllarda gençler tarafından en popüler mesleği olarak tercih edilen koruma ve güvenlik görevlisi nasıl olunur araştırılan konular arasında yer almaktadır. Güvenlik görevlisi maaşları ve ne tür işlerle uğraşıyor?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Memur Alımı Maaşları

Koruma ve güvenlik görevlisi nasıl olunur? Korum ve güvenlik görevlisi kamu ya da özel alanda iş kanununda yer alan genel çalışma prensipleri kapsamında güvenliği sağlayan kişilere denilmektedir. Korum ve güvenlik görevlisi olmak için en az lise mezunu olan, meslekte gerekli özellikleri taşıyan tüm kişiler mesleğe sahip olabilir. Güvenliği sağlamak için çalışmak isteyen kişilerin her türlü yüz kızartıcı suçları işlememiş olması halinde gerekli teknik eğitimleri alan ve belirlenen boy ile kiloya sahip olan tüm adaylar bu mesleği kolayca yapabilirler.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Korum ve güvenlik görevlisi ne iş yapar? Güvenlik görevlisinin çalıştığı iş yerine gelen kişilere danışma olarak hizmet vermek ve her hangi bir güvenlik sorunlarında kamera kayıtlarından sorunlu olarak bunları incelemek görevleri arasında yer almaktadır. İş yerinde olan güvenlik kurallarına uyulmasını sağlamak ve acil durumlarda binanın tahliyesini sağlayarak kişilerin en doğru şekilde bilgilendirilmesidir. Çalıştığı alanın ve belirlenmiş olan görev yerinin güvenliğini sağlamak ile sorumlu olan koruma ve güvenlik görevlisi bulunduğu iş yerinde yaşanan her hangi bir suç sonrasında en hızlı şekilde kolluk kuvvetlere haber vermek zorundadır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Çalıştıkları alanlara göre kıdemleri yükselen kişilerin maaşlarında her zaman artış görülmektedir. Koruma ve güvenlik görevlisi maaşları ne kadar? Koruma ve güvenlik görevlisi ortalama maaşları yaklaşık olarak 8 bin TL olmaktadır. Ayrıca mesleğin en düşük maaşı 4 bin 250 TL olurken en yüksek maaş 9 bin TL’dir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.