EPDK 40 Kamu Personeli Alımı Resmi Gazete İlanları

EPDK 40 Kamu Personeli Alımı Resmi Gazete İlanları

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı (EPDK) 40 kamu personeli alımı ilanını Resmi Gazete üzerinden yayınladı. Başvuru kılavuzunda yayınlanmış olan başvuru şartlarını haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

EPDK Kamu Personeli Alımı İlanı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı tarafından güncel yayımlanmış olan ilana göre 40 kamu personel alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların 2021 yılında uygulanan veya 2022 yılında uygulanmış olan kamu personeli alımı seçme sınavına girmiş olması gerekmektedir. Adaylardan asgari düzeyde 80 puan almış olmaları şartı da aranmaktadır. Yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre alınacak adaylar, Uzman yardımcısı kadrosunda istihdam edilecektir.

Devlet Personeli Alımı Müracaat Kriterleri Nelerdir?

Lisans bölümlerine göre kontenjan dağılımları şu şekildedir: 10 iktisat, kamu yönetimi, siyaset bilimi veya kamu yönetimi, maliye, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunu; 6 hukuk fakültesi mezunu; 9 elektrik elektronik veya elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu; 2 kimya mühendisliği bölüm mezunu; 2 jeodezi ve fotogrametri mühendisliği veya harita mühendisliği, geometrik Mühendisliği Bölümü mezunu; 4 endüstri mühendisliği veya işletme mühendisliği mezunu; 2 istatistik bölüm mezunu; Son olarak ise 2 bilgisayar bilimi ve mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği bölüm mezunlarından alım yapılacaktır.

Başvuru yapacak olan adayların yukarıdaki verilmiş olan bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

Adayların kamusal haklarından yoksun olmaması ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanması istenmektedir.

kamu-personel-alimi-001.jpg

Sabıka kaydı bulunan adaylar ise bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

36 yaşından gün almış olan adaylar bu ilana başvuruda bulunamayacaklardır.

2 aşamalı sınavlardan ilk sınav yazılı sınavdır. Yazılı sınava 40 kontenjan için 800 aday çağrılacaktır. Adaylar yazılı sınavda göstereceği başarılara göre sözlü sınava alınacaklardır. Yazılı sınav 6 Mayıs tarihinde Ankara Üniversitesi yerleşkesinde yapılacaktır. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar, 17 Nisan 2023 tarihinden sonra sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir. Adaylar uygulanacak olan yazılı sınav giriş belgelerini 28 Nisan tarihinden sonra Ulaşabileceklerdir. Yazılı sınav test usulünde yapılacaktır. Yazılı sınav sonuçlarından sonra ise sözlü sınav yapılacaktır.

Resmi Gazete İlanına Başvuru Nasıl Yapılacak?

Kamu kurumu tarafından yayınlanmış olan bu ilana başvurular 7 Nisan tarihinde başlayacaktır. 14 Nisan 2023 tarihine kadar başvurularınızı tamamlamanız gerekmektedir. Başvurular, kariyer, kamu işe alım, internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. E posta veya posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar yalnızca belirtilen bir kadroya başvuruda bulunabilirler.

Resmi Gazete ilanları

Kamu personel ilanları

Kamu ilanları

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.