Elektrik Yardımı Kesinti Sebepleri Nedir?

Elektrik Yardımı Kesinti Sebepleri Nedir?

Son dönemlerde her aboneliğin fiyatı arttığı için pek çok kişi elektrik yardımı almaya başlamıştır. Ancak belirli sebepler yüzünden elektrik yardımları bir anda kesilebilir ve yatmaz. Bunun neden olduğunu vatandaşlar anlamayabilir. Detaylar haberimizde.

Elektrik Yardımı Kesinti Sebepleri Nedir?

Artan zamlardan dolayı belirli kesimleri elektrik yardımı yapılabilmektedir. Bu elektrik yardımı sayesinde yardıma muhtaç olan kişiler bu anlamda biraz daha refaha kavuşmuş oluyor.

Elektik Yardımı Neden Kesilir?

Bir engelli ya da kronik hastalığı olan ve bu nedenle çalışmayacak halde olan kişilere, gelirsiz ve işsiz olan vatandaşlara, dul maaşı ya da engelli maaşı alanlara, yaşlılara ve afetzedelere sosyal yardım olarak elektrik yardımı verilebilmektedir.

Bahsedilen bu vatandaşlar elektrik yardımı için başvuru yapabilir. Ancak elektrik yardımında herhangi bir başvuruya gerek yoktur. Yani kişiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaydına sahipse bu duruma direkt olarak elektrik yardımı alabilmektedir.

Sosyal yardımlardan biri olan elektrik yardımı kesimi nedeni aslında kişinin muhtaçlığının ortadan kalkması sebebiyle kesilmektedir.

Yani kişiler sigortalı bir işte çalışmadığı ve bu nedenle düzenli bir geliri olmadığı için elektrik yardımı alıyor.

Ancak kazançlı ve sigortalı bir işe giren kişinin yardımı direkt olarak kesilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan dul kadınlara ya da eşi vefat eden kadınlara yapılan elektrik yardımı da bu kişi işe girdiği zaman ya da yeniden evlendiği zaman tamamen sona erer.

Elektrik Yardımı Neden Yatmaz?

Yardıma muhtaç olan ya da herhangi bir geliri olmayan bir kişi yardım almıyorsa bunun sebebini sorgulayabilir. Ancak kişi yardım vakfına kayıtlı değilse devlet tarafından tespit edilemeyeceği için elektrik yardımı da alamaz. Elektrik yardımının kesilmesi de belirli sebeplerden dolayı oluşabilir.

Elektrik yardımının yatmama nedenlerinden biri kişinin muhtaçlık halinin sona ermesidir. Ancak bir diğer sebebi de adres değişikliği yapan kişinin yapmış olduğu bu adres değişikliğini güncel bir şekilde devlete bildirmemesidir.

Bu iki sebepten dolayı elektrik yardımı kesimi gerçekleşebilir. İkinci sebepten dolayı elektrik yardımı kesilen birinin bir an önce adres değişikliğini devlete bildirmelidir.

Kişi adres değişikliğini belirttikten sonra hala yardıma muhtaçsa, herhangi bir şekilde düzenli geliri yoksa bu durumda yeniden elektrik yardımı yapılmaya başlayacaktır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Sağlık