Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi Çalışanlarına Saldırı!

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi Çalışanlarına Saldırı!

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi'de çalışan 4 sağlık çalışanı saldırıya uğradı. Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, "Korkarım bir süre sonra hasta olduğunuzda size bakacak hekim bulamayacaksınız" dedi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi'nda bulunan sağlık çalışanları gün gece 4 kere sözlü saldırı ile ölüm tehditlerine maruz kaldı. Daha sonra saldırıya uğrayan asistan hekimler ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, hastane önünde açıklama yaptı.

Prof. Dr. Haluk Çokuğraş: "Sağlık Çalışanları İçin Olağan Hale Gelen Bu Durum Kabul Edilemez!"

Olay ile ilgili konuşma yapan Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, Cerrahpaşa Çocuk Acil Servisi'nde 07.12.2021 tarihinde nöbet tutan asistan doktor arkadaşlarımız, bir gecede 4 kez, sözlü saldırılara, ağır küfürlere ve ölüm tehditlerine maruz kalmıştır.

Daha bir ay önce benzer bir durumla İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği asistanları karşılaşmıştır. Zaten 2 yıldır ağır pandemi koşullarında cansiperane çalışan genç arkadaşlarımızın karşı karşıya geldikleri ve maalesef artık tüm sağlık çalışanları için olağan hale gelen bu durum asla kabul edilemez" ifadelerine yer verdi.

Çokuğraş, "Hasta Olduğunuzda Size Bakacak Hekim Bulamayacaksınız!"

"Hekimlere ve tüm sağlık emekçilerine yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz" diyen Haluk Çokuğraş, "Kınamaların artık yetersiz kaldığının farkındayız. Bir şeylerin değişmesi için daha kaç hekimin şiddete maruz kalması, kaç sağlık çalışanının hayatını kaybetmesi gerekir.

Basında her gün istifa eden onlarca hekim haberi yayınlanıyor. Korkarım bir süre sonra hasta olduğunuzda size bakacak hekim bulamayacaksınız" dedi.

Bu Kadar Harekete Artık Dayanamıyoruz!

Hastane bünyesinde asistan doktor Nur Çebi, "Bir hastaların durumlarının ağırlığına göre alıyoruz. Bunun dışında hastalıkları önceliklendirme durumumuz yok. Bekleme sırasında beklemek istemeyen bazı hastalarımız direkt polikliniğimize dalarak içeride hasta varken çok ağır hakaretler ettiler.

Üstümüze yürüdüler. Biz bütün gece sabaha kadar hasta bakmaya devam ettik. Aramızdan bazı asistan arkadaşlarımız bir 5 dakika kadar kendilerini toparlamak için ara verdiler. Biz bunların üzerine çalışmaya devam ettik bir teşekkür beklemiyoruz ama bu kadar hakarete artık dayanamıyoruz" dedi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.