YTB Memur Alımı 45 Üst Yaş İle Yapılıyor

YTB Memur Alımı 45 Üst Yaş İle Yapılıyor

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı YTB bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartı olmadan 45 yaş üst sınırı ile personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılacak olan personel alımı için adayların başvuru yapabileceği açıklanmıştır.

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı YTB bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu yayınlanan ilana göre Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı KPSS şartsız uzman ve memur alımı yapacağını duyurdu.

İlana göre başkanlık 11 pozisyon için sınav yapılarak azami 16 sözleşmeli alan uzman alımı yapacağını açıkladı.

16 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Özel Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup kamu haklarından mahrum bulunmayan yurt dışı ve yurt dışındaki üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olan 1997 ve sonrası doğumlu olan adayların başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Almanya'da yaşayan vatandaşların ilgili başkanlığın görev ve faaliyet alanının dahilinde yurt dışı ve yurt dışında faaliyet gösteren uluslararası kuruluş kamu kurumu üniversite veya basın kuruluşunda en az 3 yıl tecrübe sahibi olması.

Belçika Fransa Orta Asya Ortadoğu'da yaşayan adaylar içinde bu şartın aynı olduğu belirtilmiştir.

Askerlik durumu bakımından askerlik bilgisi bulunmayan askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmişse muvaffaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

YTB Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi:

Başvurular 26 Ağustos 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır başvurular T.C. kimlik ve e-devlet şifresi ile giriş yapacakları başvuru sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır e-devlet üzerinden yapılacak olan başvuruların adayların başvuru yapmadan önce hesap oluşturması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.