YTB 10 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

YTB 10 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Yüksek maaş ile yapılacak olan alım ilanı için müracaatlar bugün itibari ile başlamış olup farklı alanlarda istihdamın sağlanacağı belirtildi.

Personel Alımı İş İlanları

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 10 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan sıralamasına göre işe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınavına katılacaklardır.

Mülakat sınavında istenilen başarıyı sağlayan adayların ise işe alım süreci gerçekleşecektir. İkamet şartı olmadan 81 şehirde bulunan adaylardan müracaatların kabul edileceği açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com editör ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarına haberimizde yer verdik.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları ve Alanları Nedir?

Alan Uzmanı 1: ABD, Almanya, Avusturya, Avustralya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç ülkelerinden herhangi birinde ortaöğretim, lisans veya lisansüstü öğrenimini tamamlamış olmak ve ilgili ülkede vatandaşlarımıza yönelik faaliyet gösteren uluslararası kuruluş, STK, kamu kurumu, üniversite veya basın kuruluşlarında Başkanlığın çalışma alanları dâhilinde faaliyet göstermiş olmanız gerekmektedir.

Alan Uzmanı 2: Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Orta Asya, Kafkasya ülkelerinden herhangi birinde yaşayan vatandaşlarımız, soydaş veya akraba topluluklarımız ile ilgili olarak yurt içi veya yurt dışında faaliyet gösteren uluslararası kuruluş, STK, kamu kurumu, üniversite veya basın kuruluşlarında Başkanlığın çalışma alanları dâhilinde en az 2 yıl çalışma tecrübesi kazanmış olmanız istenmektedir.

Alan Uzmanı 3: Lisans düzeyinde matematik, istatistik, halkla ilişkiler, iletişim, iktisat, işletme, maliye, reklamcılık lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olduktan sonra istatistik, veri analizi, iletişim veya medya alanında en az 3 yıl mesleki deneyim kazanmış olmanız gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Söz konusu kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan için başvurular 14 Kasım 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 18 Aralık 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar Başkanlığın internet sitesinden başvurularını online olarak tamamlayacaklardır

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.