Yıldız Teknik Üniversitesi En Az Lise 4 Branştan 21 Personel Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi En Az Lise 4 Branştan 21 Personel Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü en az lise mezunu olmak kaydı ile 4 farklı branştan 21 personel alımı yapacağını bildirdi. 36 yaşından gün almamış adaylar bu ilana başvurabiliyor.

Destek Personel sınıfından temizlik görevlisi, koruma ve güvenlik görevlisi, büro personeli ve spor uzmanı (cankurtaran) olmak üzere 4 farklı branştan memur alımı yapılacak. Erkek ve kadın adayların müracaat edebilecekleri ilana ait detaylar, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bildirildi. Ortaöğretim (lise veya dengi) ile lisans bölümü mezunları arasından toplamda 21 kişilik boş kadro tamamlanacak. Branşlara ait müracaat koşulları, başvuru şekli ve başvuru tarihleri haberimizin içeriğine eklendi.

Kadro Dağılımı, Mezuniyet ve KPSS İstemi

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde çalıştırılmak üzere işe alınacak 21 kişiye ait kadro dağılımı şu şekilde oluşturulmuştur.

 • 8 kadın temizlik görevlisi,
 • 4 erkek temizlik görevlisi,
 • 3 erkek koruma ve güvenlik görevlisi,
 • 4 büro personeli,
 • 1 erkek spor uzmanı (can kurtaran) ve
 • 1 kadın spor uzmanı (can kurtaran) ile birlikte 21 kişiden oluşan boş kadronun doldurulması üzere ilan açılmıştır.

Temizlik görevlileri için orta öğretim, diğer branşlar için ise en az lisans mezuniyet şartı vardır.

Temizlik görevlilerinden son 2022 yılına ait KPSS katılım zorluğu istense de en az bir puan beklentisi yoktur. Bu kadrodan işe alınacaklar için dikkate alınacak puan türü P94’tür.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi branşı için de dikkate alınacak puan türü P94 olmak ile birlikte, talep edilen en az puan 60’dır.

Büro personelleri ve spor uzmanları (can kurtaranlar) için lisans diploması istenmek ile birlikte 2022 KPSS sınavının P93 puan türü üzerinden personel alımları gerçekleşecektir. İstenen minimum puan 70’dir.

Personel Alımı Harici Başvuru Şartları Nelerdir?

Yukarıda KPSS, cinsiyet ve mezuniyet şartları açıklanmış olup branşlara özgü istenen harici şartlar da mevcuttur. Müracaat koşulları şu şekilde bildirilmiştir.

Tüm işe alınacak olan personeller için 36 yaşından gün almamış olma gereksinimi vardır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi adayları en az 2 yıllık mesleki deneyime sahip olmalı ve bu deneyim SGK Hizmet Dökümü sayfası üzerinde belgelenebilir şekilde olmalıdır. Ayrıca boy ve kilo uzunluğu konusunda da sınır vardır. 1.70 metre boyunun altındakiler işe alınmayacaktır. Kilo hesaplaması ise her adayın kendi boy uzunluğuna göre göre yapılacaktır. Boy uzunluğunun, santimetre cinsinden belirtilen son iki rakamın 15 kilo üzerinde ve 13 kilo altındaki aralıkta kiloya sahip olanlar, ilgili ilan için kabul edilmektedir.

3 büro personel; İşletme, İstatistik, İktisat, Maliye, Endüstri Mühendisliği, İşletme Bilgi Yönetimi Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Muhasebe ve Maliye, Maliye-Muhasebe bölümleri arasından alınacaktır.

1 büro personeli ise; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası İlişkiler lisans bölümlerinden alınacaktır.

Can kurtaran (spor uzmanlığı) kadrosuna başvuru için Türkiye Su Altı Federasyonundan alınmış olan ve geçerlilik süresi dolmamış olan en az bronz cankurtaran belgesine sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca bu pozisyona başvuracak olan adayların en az 3 yıl sektör deneyiminin olması, bu deneyimin SGK Hizmet Dökümü sayfalarında belgelenebilir şekilde bulunması şartı vardır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Başvuru İşlemleri

13 Mart 2023 Pazartesi günü başvurular alınmaya başladı. Başvuru kabul süreci 15 gün olup 27 Mart 2023 günü mesai sonuna kadar devam edecektir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların Yıldız Teknik Üniversite Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri veya ilgili evrakları posta yoluyla üniversiteye göndermeleri gerekmektedir. İstanbul şehrinde istihdam sağlanacaktır.

Başvuru için istenen belgeler şunlardır:

Yıldız Teknik üniversitesi internet adresinden temin edilen başvuru formu doldurulup, adayın bilgilerinin doldurulduğu başvuru formu istenecektir.

 • E-Devlet’ten temin edilen diploma,
 • 2022 yılına ait KPSS Sonuç Belgesi,
 • SGK Hizmet Döküm Belgesi,
 • Koruma ve güvenlik görevlisi başvurularında Özel Güvenlik Kimlik Kartı talep edilmektedir.
 • Herhangi bir sağlık kurumundan alınan boy/kilo gösteren Belge,
 • Cankurtaran pozisyonuna başvuranlar için Cankurtaran Belgesi (Türkiye Su Altı Federasyonundan alınmış olmalıdır.)

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.