Yerel Yönetimler Belediye Bünyesine İtfaiye Eri Ve Zabıta Memuru Alımı

Yerel Yönetimler Belediye Bünyesine İtfaiye Eri Ve Zabıta Memuru Alımı

Yerel yönetimler Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımı yapılacağı ilan edildi. En az KPSS P3 ve P93 puan türünden 60 puan ile 3 Zabıta Memuru ve 3 İtfaiye Eri toplamda 6 memur alımı yapılacak.

Zabıta Memuru alımı için erkek ve kadın adaylar başvuruda bulunabilecekler. Zabıta Memuru kamu personeli alımı için Üniversitelerin işletme, iktisat veya kamu yönetimi Lisans programlarının birinden yada Eğitim Fakültelerinin Lisans programlarının herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

İtfaiye Eri alımı için sadece erkek adaylar başvuruda bulunabilecekler. İtfaiye Eri personel alımı için Üniversitelerin Ön lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

Sulusaray Belediye Başkanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Herhangi bir suçtan mahrum olmamak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmaması,

Kadrolar için başvuru şartlarını taşımak,

KPSS P3 ve P93 puan türlerinden en az 60 puan almış,

30 yaşını doldurmamış olmak,

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Daha önce çalıştığı kurumlardan ahlaki ve disiplinsizlik nedenlerle işten çıkartılmamış olmak gibi genel başvuru şartları bulunmaktadır.

Sulusaray Belediye Başkanlığı Memur Alımı Başvuru Özel Şartları

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Personeli alımı Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sulusaray Belediye Başkanlığı Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuruda bulunacak adaylar 09 Şubat 2022 ile 11 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuracak adaylar mesai saatleri içerisinde Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne (Sulusaray Belediyesi Hizmet Binası Gaziosmanpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:81/1 Sulusaray/TOKAT) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvurular şahsen yapılıp, posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav giriş yeri ve zamanı Belediyenin www.sulusaray60.bel.tr resmi internet sayfasından ilan edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.