Veri hazırlama ve zabıta alımı: lise önlisans lisans mezunu

Veri hazırlama ve zabıta alımı: lise önlisans lisans mezunu

VHKİ ve zabıta alım ilanları: Belediye Başkanlığı veri hazırlama memuru ve zabıta memuru ilanına lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabilmek için KPSS en az 65 puan olması yeterli. Peki istenen şartlar, belgeler ve başvuru süreci nasıl işleyecek?

Kamu kurumunda veri hazırlama memuru ve zabıta alımı yapılacak. Başvuru yapacaklar lise, önlisans ve lisans mezunu olabilir. Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere veri hazırlama memuru ve zabıta memuru ilanına başvurabilmek için istenen özel şartların ne olduğuna bir bakalım.

Veri hazırlama memurluğu için adayların lise veya dengi kurumların Muhasebe veya Finans bölümlerinden mezun olması veya Muhasebe bölümünden mezun olması, bilgisayar işletmeni sertifikası veya bilgisayar dersi gördüğüne dair transkriptinin bulunması ve KPSS puanının en az 65 olması özel şartları aranmaktadır.

kamu-yeni-memur-personel-kamu-personeli-alimi.jpg

Zabıta memurluğu ilanı için ise adayların herhangi bir lise veya dengi bir kurumdan mezun olması, 30 yaşını doldurmamış olması, en az B sınıfı sürücü belgesinin olması ve KPSS puanının en az 65 olması özel şartlarını taşımaları bekleniyor. Yine başvuracak olan adayların boy-kilo endeksi yapılacak olup 10 kilo fazla veya az bir fark olmaması gerekiyor. Erkek adaylarda en az 1.67 ve kadın adaylarda ise en az 1.60 uzunluğunda olmaları gerekmektedir. Bu kadrolar için tüm Türkiye’den kadın ve erkek tüm adaylar başvurabilecektir.

Alınacaklar memur olacağı üzere; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde bir ceza almamış olması nitelikleri aranmaktadır. Bu ilan için Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek olup bay ve bayan adaylar başvurabilecekler.

Başvuru Şekli ve Tarihi:

Tokat ili Tanoba Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 1 kadro zabıta memuru ve 1 kadro veri hazırlama memuru alımı başvuru yapacaklar hangi yolu izleyecek.

Yukarıda belirtilen nitelikleri taşıyan her adayın belediyeden şahsen veya belediyenin internet adresindeki başvuru formunu doldurması, kimlik fotokopisi ve aslı, diploma veya mezuniyet belgesi, KPSS çıktısı, askerlik durum belgesi, görevini devamlı yapmasına engel olmayan sağlık durumu beyanı, bir adedi başvuru formuna yapıştırılmak üzere 2 adet biyometrik fotoğraf ve sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ile birlikte 26 Nisan 2021 tarihi ile 28 Nisan 2021 tarihleri arasında Tanoba Belediyesine şahsen, e-posta veya iadeli taahhütlü posta yoluyla müracaatta bulunabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.