Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 10 Yeni Devlet Personel Alımı Yapıyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 10 Yeni Devlet Personel Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 yeni devlet personel alımı için ilana çıktı. VGM kamu personel alımı için 20 katı aday sınava tabi tutulacak. Başvuru şartları ile sınav şekli adayların erişimine sunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 Devlet Personel Alımı
VGM kamu personeli alımı başvuru şartları açıklandı. Ankara ve İstanbul merkezlerine alım yapılacak. Adaylar başvurularını nasıl ve hangi şartlarda yapacağı açıklandı.

Başvuruların alınma şekli;

Başvuruları 28 Aralık 2021 tarihinde başladı ve 14 Ocak 2022 tarihi saat 17.00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Öğrenim Durumları

Alımı yapılacak 6 kişi için; Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonomi, hukuk, iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü lisans mezunları başvuracak.

Diğer 4 kişi için; Mimarlık inşaat mühendisliği lisans bölümü mezunu olanların başvurusu kabul edilecek.

Özel Şartları

1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.). ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yılında yapılan A grubu kadrolara atanacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS puan türünden 80 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içerisinde bulunması gerekiyor.

VGM Müfettiş yardımcısı alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.