Üniversite KPSS’siz En Az Lise Sözleşmeli Personel Alımı (Canlı Model)

Üniversite KPSS’siz En Az Lise Sözleşmeli Personel Alımı (Canlı Model)

Üniversiteler tarafından Ocak ayı güncel ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Üniversite kpss’siz personel alımı ilanı yayınladı. İşe alınacak personel sözleşmeli personel kadrosun da çalışacaktır. İşe alınacak personel canlı model olarak işe alınacaktır.

Üniversite sözleşmeli personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. 23 Ocak tarihin de güncel yayınlanan ilan da en az lise mezunu adaylarda 1 canlı model alımı yapılacağı bilgisine ulaşıldı. Kpss’siz alım yapılacak ilana göre başvuru detayları nedir? Başvurular nasıl yapılacak ve başvuru tarihleri nedir?

Canlı Model Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Adayların uzun süre hareketsiz durmasına engel olacak sağlık probleminin olmaması gerekmektedir. Bu durumun sağlık belgesi ile kanıtlanması istenmektedir.

Bölüm fark etmeksizin lise veya dengi okullardan mezun olunması gerekmektedir. (en az)

Başvuru yapacak olan adayların vücut bütünlüğüne sahip olması istenmektedir.

Personel alımı adaylarından 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlaması istenmektedir.

657 sayılı Kanunun 48. Maddesi: “T.C. vatandaşı olmak, askerlik ilişiğinin olmaması, kamu haklarından mahrum olmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gereklidir.”

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli Belli Oldu!

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını bu gün (23.01.2023) yapabileceklerdir. Başvurular 6 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular Üniversite Eğitim Fakültesi Yazı İşleri Bürosuna şahsen başvuru belgelerini teslim edilerek yapılacaktır. Sadece şahsen başvuru yapılacaktır.

Üniversite kılavuz da başvuru belgeleri olarak; Öğrenim Belgesi aslı ve fotokopisi, Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi aslı ve fotokopisi, 2 Fotoğraf, Savcılık iyi hal kâğıdı ve İş Talep Formu istemektedir.

Devlet Personeli Alımı Nasıl Yapılacak?

İşe alım sürecin de; işe alınacak olan personel adayları kurum tarafından yapılacak olan mülakat sonucuna göre işe alınacaktır. KPSS’siz alım yapılacaktır.

Üniversite Personel Alımı Başvuruları Hakkında Duyuru Geldi!

İşe alınacak canlı model; Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü bünyesinde 2023 yılı içerisinde eğitim-öğretim süre zarfında işe alınacaktır. 1 personel alımı yapılacaktır. İşe alınacak personel Hakkari Üniversitesi bünyesin de istihdam edilecektir.

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.