Ülke Geneli Başvuru En Az Lise Mezunu 41 Kamu Personeli Alımı

Ülke Geneli Başvuru En Az Lise Mezunu 41 Kamu Personeli Alımı

Resmi kamu personeli alımı iş ilanları ile kurumlar tarafından personel alımı açıklamaları yayınlanmaya devam ediyor. Yeni yayınlanan ilan açıklaması ile 2022 yılı en az lise mezunu adaylar arasından ülke geneli başvuru ile 41 kişi kamuya alınacak.

En az lise mezunu kamu personeli alımı iş ilanları ile yapılan açıklamalarda kamuda sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavı yapılmaksızın adayların sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları esas alınarak 41 personel alınacak.

Kütahya Sağlık Bilimleri Bünyesinde Açılan Kadro ve Ünvanlar

Güvenlik Görevlisi 9 kişi, Aşçı 1 kişi, Bahçıvan 2 kişi, Şoför 1 kişi, 16 Temizlik personeli alımı, 6 kişi büro memuru alımı, 1 bilgisayar teknisyeni alımı, 2 sağlık teknikeri alımı, 2 kişi tekniker alımı, 1 mimar alımı için kadrolar yayınlandı.

Lise Mezun Güvenlik Görevlisi alımı için açıklanan 9 kişi personel alımının 7 kişi erkek adaylar arasından, 2 bayan adaylar arasından lise mezunu olan, 2020 yılı KPSS puanı en az 65 olan, 07 Ocak 2021 tarihi itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış, süresi dolmamış özel güvenlik kartına sahip olan adayların başvuruları alınacak.

Temizlik Personeli Alımı için açılan 16 kişi devlet personel alımında 4 kişi bayan, 12 kişi erkek adaylar içerisinden alınacak. Başvurmak isteyen adayların lise mezunu olması, 2020 yılı KPSS P94 puanı en az 65 olması 07 Ocak 2022 itibariyle 36 yaşından gün almamış olması gibi başlıca şartları taşıyanların başvuruları alınacak.

Şoför alımı 1 kişi adayların lise mezunu olması, E sınıfı ehliyete sahip olması, SRC-2 belgesi ve psikoteknik belgesi olması, 07 Ocak 2022 itibariyle 36 yaşından gün almayanlar başvuru yapabilecekler.

Bahçıvan alımı 2 kişi personel adaylarının lise tarım alanı bahçe bitkileri mezunu olması gerekmekte.

Aşçı alımı 1 kişi işçi alımı adaylarının lise aşçılık veya mutfak bölümü mezunu olması ya da MEB tasdikli aşçılık sertifikası sahibi olması gibi şartlar aranılmakta.

Büro memuru alımı 6 kişi adaylarının KPSS P3 puanı en az 70 olması ve kılavuzdaki mezuniyet şartlarını taşımaları gerekmekte.

2022 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

2022 kamu personeli alımı başvuruları şartları taşıyan adayların 24 Aralık 2021 tarihi ile 07 Ocak 2022 tarihleri arasında başvuru işlemlerini Üniversite Rektörlüğü personel daire başkanlığına yapmaları gerekmekte.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum