Türk Patent Kurumu 7 Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

Türk Patent Kurumu 7 Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

Türk Patent Kurumu Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. Patent Kurumu 7 personel alımı başvuruları nasıl yapılacağını adayların erişimine sunuldu.

Türk Patent Kurumu 7 Personel Alımı Detayları

Türk Patent Kurumu Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı kadrolarına kamu personel alımı yapıyor. Giriş ve başvuru şartları kapsamında Eczacılık, İşletme ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinden mezun olan adayların başvuru yapması uygun olacaktır. Patent ve Marka Kurumu alımları nasıl yapacağı şöyle sunuldu.

Adayların YDS üzerinden de aldıkları belgelerin başvuru formuna eklenmesi gerekecektir. 35 yaşını aşmamış olan adayların taşıması gereken şartlar da açıklandı. Toplam 7 personel alımının yapılacağı pozisyonlar için başvuru sürecini online olarak takip edebilirsiniz.

Başvuruları Nasıl Alınacak?

Başvurular bu ilana 15 Kasım 2021 tarihine kadar yukarıda belirtilen şekillerde yapılacak.

turk-patent-kurumu-7-personel-alimi-basvurulari-nasil-yapilir.jpg

Başvuru Koşulları

Sitede yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Bununla birlikte başvuruların sadece ilgili internet sitesi üzerinden yapılması gerekiyor. Kuruma elden veya posta yoluyla yapılacak başvuruları kabul edilmeyecektir.

Giriş̧ sınavına katılma başvurusu yapan ve katılma şartlarını taşıyan adaylar; kadro sayısının en fazla 4 katı kadar sözlü̈ sınava davet edilecektir. Mezuniyet belgesinin aslı, KPSS sonuç̧ belgesinin ve Yabancı dil belgesinin aslıyla birlikte kurumun internet sitesinde açıklanan diğer belgelerin başvuru evrakları içinde bulunması gerekiyor. Türk Patent Enstitüsü personel alımı ilanları için başvurular online olarak gerçekleşecektir.

Başvuru Şekli ve Yeri

Giriş sınavını asil ve yedek olarak kazananlar, www.turkpatent.gov.tr üzerinden açıklanacaktır. Sınav sonuçları konusunda ayrıca açıklama yapılmayacaktır. Türk Patent enstitüsü personel alımı ilanları için ilgili internet sayfasındaki farklı pozisyonlar da incelenebilir.

Türk Patent ve Marka Kurumu Sınai Mülkiyet Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca Kurumumuzda Sınai Mülkiyet Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, sözlü̈ giriş̧ sınavı ile aşağıda bölümü, unvanı, sınıfı, derecesi, kadro sayısı, KPSS puan türü ve taban puanı ile YDS taban puanı belirtilen toplam 7 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alınacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum