TÜİK KPSS’li ve KPSS’siz Kamu Personeli Alımı

TÜİK KPSS’li ve KPSS’siz Kamu Personeli Alımı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK), 2 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre, KPSS’li ve KPSS’siz olmak üzere kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. İlana ilişkin detaylar haberimizde verilmiştir.

TÜİK Kamu Personeli Alımı İş İlanı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış bir müracaat kılavuzuna göre şartların sağlanması halinde 81 şehirde yazıyı anlatan başlardan müracaatların kabul edileceği açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli şartları sunuldu.

Personel Alımı Müracaat Kriterleri

657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartlar müracaat edecek olan adaylardan aranacaktır.

Kişilerin yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile ilgili süre yönetimi konusunda. Ve kurulumu ve alt sistemleri yönetimi konusunda en az 5 yıl mesleki deneyim kazanmış olması istenmektedir.

Adayların lisans düzeyinde 4 yıllık yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendislik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması istenmektedir.

KPSS Şartı

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilanda KPSS şartının yanı sıra YDS sınav şartı taranmaktadır. KPSS sınav puanı olmayan adaylar da bu ilana başvuru yapabileceklerdir. KPSS puanı olmadan başvuru yapacak olan adaylar için puanla; yüzde 70 KPSS ve yüzde 0 YDS puanı olmak üzere; KPSS ile başvuru yapacak olan adayların ise yüzde 70 KPS ve yüzde 30 YDS puanı hesaplanacak şekilde en yüksekten en düşüğe doğru puan sağlaması yapılacak ve puanı yüksek olana dair her kurum tarafından yapılacak olan sınava alınacaklardır.

Devlet Personeli Alımı Müracaatlar Şekli ve Tarihi

İlana müracaatlar 2 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 13 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK)-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden online yapmanız gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.