Trakya Üniversite Memur Alımı Başvuruları! KPSS’siz

Trakya Üniversite Memur Alımı Başvuruları! KPSS’siz

Trakya Üniversitesi, 17 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre memur alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım ilanı için başvurular bugün itibariyle kabul edilmeye başlanıp müracaat kılavuzu...

Memur Alımı İş İlanları

Trakya Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartı olmadan memur alımı yapacağını açıkladı. Üniversite tarafından yayımlanmış olan kılavuz detayları incelendiğinde, genel idari hizmetler sınıfında bulunan 1 derece kadroda. 2 memur alımı yapılacağı açıklandı. İşe alınacak olan personeller, 5.018 Sayılı Kanun Mali Yönetim ve Kontrol Kanunla ilgili hükümleri uyarınca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 74'üncü maddesi kapsamında işe alınacağı belirlendi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunulmuştur.

Kamu Memur Alımı Başvuru Şartları

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan yapılacak olan alım için kurum tarafından gerçekleştirilecek olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında da olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Görevinizi yapmanızı engel herhangi bir sağlık problemi bulunmayan adaylardan yapılacak olmalı ilanı için, erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması gerekmektedir.

İşe Alım Süreci

İşe alınacak olan personeller iç denetçi kadrosunda istihdam edilecektir. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından iç denetçi sertifikalarının kullanım durumu, İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından kontrol edilecektir. Sertifikaları geçersiz olduğu anlaşılan adayların başvuruları değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

Yine başvuru sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların da başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Sertifikaları teyit edilen ve rektörlükçe kurulan komisyon tarafından sınava girmeye hak kazanan adaylara mülakat sınavı yapılacaktır.

Mülakat sınavına katılacak adayların nihai listesi, mülakat tarihi, saati ve yeri kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile ilan edilecektir.

Komisyon tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda atanmaya hak kazanan 2 asil aday ile ilan edilen sayının 4 katı kadar yedek aday mülakat tarihinden sonra ilan edilecektir. Adayların atama sürecinin tamamlanmasının ardından 2 ay içerisinde işe başlamaları gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Edirne iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan ilana başvurular 17 Ekim 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Adaylar başvurularını 31 Ekim 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular kurumu şahsen yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.