TİHEK En Az Lise Mezun Kadrolu Güvenlik ve Kamu Personel Alımı

TİHEK En Az Lise Mezun Kadrolu Güvenlik ve Kamu Personel Alımı

TİHEK (Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu) en az lise mezunu adaylar arasından güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı ilanı yayınladı. Kamu personel alımı ilanına başvuru nasıl ve hangi şartlarda yapılacak?

TİHEK (Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu) Kamu Personel Alımı Duyurusu

Kurum ilanına göre en az lise mezunu güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı yapılacak. Başvuruları 17-23 Ocak 2022 tarihleri arasında nasıl yapılacak.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Temizlik görevlisi alımı; Lise veya dengi okul mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavında KPSSP94 puan türünde en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı; Ön lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavında KPSSP93 puan türünde en az 70 almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)

Başvuruların Alınma Şekli ve Tarihleri

Adaylar başvurularını 17 Ocak 2022 ile 23 Ocak 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak yapacaktır. İşe alım şehri Ankara olarak açıklanmıştır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.