Ticaret Bakanlığı Yeni 16 Kamu Personeli Alımı

Ticaret Bakanlığı Yeni 16 Kamu Personeli Alımı

Ticaret Bakanlığı kamu personeli alım ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Bakanlık yeni yayınladığı personel alım ilanı ile bünyesine 16 kamu personeli alımı yapıyor. Ticaret Bakanlığı personel alımı ünvanları neler? Kimler başvuru yapabilir?

Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanarak 60 Ticaret Müfettişi alımı yapacağını duyurmuştu. Ticaret Bakanlığı tarafından son duyurulan kamu personeli alımında ise 16 kişi bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak.

Ticaret Bakanlığı istihdam edeceği bu 16 kamu personelini Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü biriminde çalıştırılacaklar. Alınacak personeller sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaklar.

Ticaret Bakanlığı 16 Sözleşmeli Bilişim Personeli

Ticaret Bakanlığı 16 bilişim personeli alımında adayların;

Memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Adayların yazılım tasarım ve geliştirme süreç yönetimi konusunda ya da büyük ölçekli ağ sistemleri kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıl ücret tarifesine göre diğerleri için 5 yıl mesleki deneyim sahibi olması,

Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi,

Erkek adayların askerlik çağına gelmemiş, askerlik hizmetini yapmış, muaf, ertelenmiş, yedek sınıfına geçirilmiş olması gibi şartları aranmaktadır.

Teknik konularda bilişim personeli adaylarından aranan özel koşullar haberimiz ekinde başvuru kılavuzunda mevcut olup burada bulabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları CBİKO Üzerinden

Ticaret bakanlığı personel alımında şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen personel adaylarının 11 Ekim 2021 tarihi ile 20 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını e devlet üzerinden Ticaret Bakanlığı /Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden yapılması gerekmektedir. Posta ve diğer şekillerde yapılacak başvuruları bakanlık kabul etmeyecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum