Ticaret Bakanlığı 750 Kamu Personeli Alımı Nasıl Yapılacak

Ticaret Bakanlığı 750 Kamu Personeli Alımı Nasıl Yapılacak

Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı sona eriyor. Bakanlık ilanlarına başvuru yapacaklar için şartlar ve başvuru şekli nasıl olacak? 750 Kamu personeli alım şehir listesi ve detaylar haberimizde…

Ticaret bakanlığınca yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 750 muhafaza memuru alımı yapıyor.

Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları 18 Ağustos tarihinde sona erecek.

Alım Listesi

İlana göre bakanlık Ağrı 70, Antalya 10, Ardahan 5, Artvin 40i Edirne 100, Gaziantep 30, Giresun 1, Hakkari 20, Hatay 50, Iğdır 5, İstanbul 267, İzmir 5, Kırklareli 5, Kilis 50, Kocaeli 8, Mardin 2, Mersin 5, Muğla 5, Sakarya 1, Samsun 4, Şanlıurfa 15, Şırnak 40, Trabzon 5, Van 5, Zonguldak 2 olmak üzere toplam 750 personel alımı yapıyor.

Başvuru Şartları;

En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve
bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden mezun olmak.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. 30 yaşını doldurmamış olmak. Erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almak, Erkek adayların en az 1.72 olması bayan adayların en az 1.63 boyunda olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihi Şekli

Başvurular 9 Ağustos 2021 tarihinde başlamış olup 18 Ağustos 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.