THY 10 Bin Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

THY 10 Bin Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Türk Hava Yolları (THY), 2023 yılında 10 bin personel alımı gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu alımlar kapsamında ilanlar yayımlanmaktadır. THY'nin 10 bin personel alımıyla ilgili duyuruları ve başvuru ekranı bu haberin ayrıntılarında etmektedir.

Türk Hava Yolları A.O., çeşitli pozisyonlarda 10 bin personel alımı için harekete geçmiştir. 2023 yılının sonuna kadar kabin ekibi başta olmak üzere farklı unvanlarda birçok alım yapılacağı duyurulmuştur. Yeni personel alımı duyuruları yayımlanmaya başlamıştır.

Kabin memuru alımı, THY'nin en popüler ilanları arasında yer almaktadır. Şu anda başvurular kadın adaylar için açıktır.

THY Personel Alımı Genel Koşulları

Türk Hava Yolları tarafından yayınlanan kabin memuru ilanına başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve 01/01/1983 ile 31/12/2003 tarihleri arasında doğmuş olmaları gerekmektedir. Adaylardan en az lise mezunu olmaları ve İngilizce dil becerilerine sahip olmaları beklenmektedir. İkinci bir yabancı dil bilgisi tercih nedeni olarak değerlendirilecektir.
Başvuracak adayların adli sicil kaydı ve arşiv kaydının olmaması, daha önce Türk Hava Yolları ve bağlı şirketlerinde disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmaları gerekmektedir. Türk Hava Yolları iştiraklerinde görev yapmış adaylar tercih edilecektir.

Fiziksel ve Sağlık Koşulları Neler?

Fiziksel koşullar gereği, adayların boyu 160-180 cm arasında olmalıdır. Vücutlarında dövme, piercing, yara, yanık veya kalıcı iz gibi görünecek unsurlar bulunmamalıdır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş havacılık tıp merkezlerinden sağlık durumlarını gösteren bir rapor almaları istenmektedir. Türk Hava Yolları işyeri hekimleri, işe başlama muayenesi sırasında ek tetkikler ve muayeneler yapabilirler. Kabin memuru olarak çalışmaya engel teşkil edecek sağlık koşulları hakkında daha fazla bilgi edinilebilir.

Başvuru Şekli ve Değerlendirme Süreci Nasıl Olacak?

Başvurular sadece Türk Hava Yolları kariyer sitesi üzerinden internet üzerinden alınmaktadır. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylardan sağlık raporu ve işe başlama belgeleri talep edilecektir. Belgelerin onaylanmasının ardından adaylar eğitime yönlendirilecektir.

Adayların ilan koşullarına uygunluk kontrolü, online İngilizce testi ve mülakat süreçlerini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Mülakatlar, İstanbul Florya'da bulunan Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları Değerlendirme Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Son Başvuru Tarihi

Başvurular, 10 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 16:00'a kadar kabul edilecektir. Değerlendirme süreci Eylül ayında başlayacaktır. Türk Hava Yolları'nda kabin memuru olarak çalışma koşulları ve işe alım süreçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek gerekebilir.

Başvurular, https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar adresinden yapılabilmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.