TEDAŞ İle SGK Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

TEDAŞ İle SGK Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Sosyal Güvenlik Kurumu kamu personeli alımı ilanları yayınlandı. TEDAŞ ve SGK kamu memur alımı başvuruları başlamış olup kurum bazlı farklı tarihlerde sona erecek. Kamu İlan detayları açıklandı.

TEDAŞ İle SGK Kamu Personeli Alımı

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Sosyal Güvenlik Kurumu 30 kamu personel alımı ilanına başvurular alınmaya başlandı. TEDAŞ 1 Aralık 2023 ve SGK 8 Aralık 2023 tarihinde sona erecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu Personel Alımı

Başvuru yapmak isteyen adayların az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetleri isteniyor.

Sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmanız istenmektedir.

Başvuruları 8 Aralık 2023 bitimine kadar e-Devlet kapısı üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu/Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden çevrim içi olarak kabul edilecektir.

SGK kamu personeli alımı için tıklayın.

TEDAŞ 5 Kamu Memur Alımı

1 Aralık 2023 Cuma günü saat 23:59'a kadar, e-Devlet üzerinden Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı Platformu kullanılarak (https://isealim kariverkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik ortamda yapılacaktır.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idarî bilimler fakültelerinin ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının birisinden mezun olması. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak kaydıyla KPSS P48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olması gerekiyor.

TEDAŞ memur alımı ilan detayı için tıklayın.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.