TCDD Yeni Memur Alımı Sınav Duyurusu! 100 Aday Çağrılacak

TCDD Yeni Memur Alımı Sınav Duyurusu! 100 Aday Çağrılacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) memur alımı ataması için yeni bir ilana çıktı. Sınav duyurusu yapan TCDD yapılacak olan sınava 100 aday çağrılacak şeklinde belirtti. 100 kişi arasından alımların yapılacağı belirlendi!

TCDD yeni memur alımı yapacak. Sınav yolu ile personel alımı yapacağını duyuran Türkiye Cumhuriyeti Devlet demiryolları sınav duyurusu için başvuru yapacakların arasından 100 adet çağrılacağı belirlenmiştir. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devlet demiryolları yeni atama ilanı...

Sınav Açıklaması

Sınav yazılı sınav olarak yapılacaktır. 24 Aralık 2022 tarihi Cumartesi günü saat 10 ile 12.30 arası gerçekleştirilecek olan TCDD işletmesi Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı nerede yapılacağı da belli oldu;

Hacı Bayram Mahallesi, Hipodrom Caddesi, No:3, Altındağ-Ankara Kafeterya Salonu TCDD Genel Müdürlüğü adresinde personel alımı yapılacaktır.

Sınava Katılma Şartları Neler

35 yaşını geçmemiş olma,

Kamusal haklarından mahrum olmama,

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak şartları aranmaktadır.

Sınav Hakkında Bilgilendirme;

“ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının A Grubu, KPSS P48 bölümünden 70 ve daha üzeri puan almış ilk 100 aday içerisinde bulunmak.

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların sayısının 100 kişiden fazla olması halinde, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 100 aday giriş sınavına alınacak olup, 100.aday ile eşit puan alan tüm adaylar da sınava çağrılacaktır” denildi.

Sınav Başvuru Formu Nasıl Alınır

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü sınavına giriş yapacaklar için memur alımı sınav giriş formu TCDD personel alımı resmi sayfası üzerinden temin edilecektir.

Sınav başvurusu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.