Tarım ve Orman Bakanlığı 12 Unvanda Memur Alımı Yapacak

Tarım ve Orman Bakanlığı 12 Unvanda Memur Alımı Yapacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yeni memur alımı ilanı yayımlandı. 12 farklı unvanda yapılacak olan alım ilanı için KPSS’li ve KPSS siz olmak üzere 2 farklı kategoride alım yapılacağı açıklandı. İlana başvurular 13 Ekim 2023 tarihi itibariy alınacak.

KPSS’siz Memur Alımı İş İlanları

Tarım ve Orman Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 21 memur alımı yapacağını duyurdu. Farklı kadrolarda ve pozisyonlarda yapılacak olan alım ilanı için işe alınacak olan personeller 4/B sözleşme kapsamında istihdam edileceği bilgisi paylaşıldı.

Bilgi teknoloji Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan alım ilanı ikamet şartının aranmadığı ve başvuruların 81 şehirden kabul edileceği aktarıldı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları verilmiştir.

Kamu Memur Alımı İlanı Başvuru Tarihi

İlana başvurular 13 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlayacak olup, son başvuru tarihi ise 29 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Şartları sağlayan adaylar başvurularını işe alım resmi kariyer CBİKO internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapmaları gerekmektedir.

Kurum tarafından şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar yalnızca belirtilen kadrolardan bir tanesine başvuruda bulunabilir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

İşe Alım Süreci

Kamu kurumu tarafından ilan başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından işe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınav sonucuna göre belirlenecektir. Sınava katılacak olan adaylar, 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS sınavı P - 3 puan türünün %70’i baz alınarak belirlenecektir. KPSS puanı olmayan adaylar ise taban puan olan 70 puan üzerinden değerlendirilme sürecine katılabileceklerdir. Aynı zamanda YDS sınav puanı daha bu ilan için istenen şartlar arasındadır.

Personel Alımı Müracaat Koşulları

İlana başvuru yapacak olan adayların lisans düzeyinde mühendislik veya teknoloji fakültesinden elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, yazılım mühendisi, bilgisayar mühendisi, endüstri mühendisliği veya elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olması ve ilan yayım tarihi itibariyle diploma belgesine sahip olması gerekmektedir.

Aynı zamanda 4 yıllık eğitim veren yüksek fakültelerin mühendislik bölümlerinden fen edebiyat fakültelerinden eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinde okutulan bilgisayar ve teknoloji eğitimi veren bölümler ile birlikte matematik istatistik ve fizik bölüm mezunlarından da başvuruların kabul edileceği açıklanmıştır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.