Tarım Orman Bakanlığı 158 Kamu Personeli Alımı 2022 2023 KPSS Puanları

Tarım Orman Bakanlığı 158 Kamu Personeli Alımı 2022 2023 KPSS Puanları

Tarım ve Orman Bakanlığı 158 kamu personeli alımı başvuruları alınıyor. 2022 ile 2023 yılı KPSS puan detayları neler? Kamu kurumu istihdamı kapsamında OGM personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İşte tüm bilgiler…

Tarım ve Orman Bakanlığı 158 Kamu Personeli Alımı KPSS Detayları

2022 ve 2023 KPSS puanı olan adaylar bu ilanı inceleyiniz. OGM kamu personel alımı ilanları başvuru detayları adayların erişimine alındı. Kurum başvuruları almaya başladı. İşte kılavuz (kılavuz aşağıda link olarak verildi) ve başvuru şekilleri…

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınav İlanı

Yarışma Sınavına İlişkin Bilgiler

Tarım ve Orman Bakanlığında, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece kadrolara atanmak üzere, “Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu”nda belirtilen alanlarda ve sayılarda, yarışma sınavı ile toplam 158 Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı alınacaktır. Yarışma sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı yapılacaktır. Her aday “Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu”nda belirtilen alanlardan sadece birine başvurabilecektir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

İlan metninde belirtilmeyen hususlar hakkında ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Yarışma Sınavına Başvuruları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

Son başvuru tarihi itibarıyla, 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak suretiyle, “Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu”nda yer alan her bölüm için karşılarında belirtilen KPSS puan türünden asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Son başvuru tarihi itibarı ile son beş yıl içinde İngilizce, Rusça veya Çince dillerinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) / Elektronik Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (e-YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir).

En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin, “Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu”nda belirtilen öğrenim dalından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yarışma Sınavı için başvurular, 8 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 09.00’dan, 29 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar, “Kariyer Kapısı Platformu” (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların sınav duyurusunda bulunan örnek özgeçmişi doldurarak yine “Kariyer Kapısı Platformu” üzerinden sisteme yüklemesi gerekecektir.

Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yarışma sınavına katılacak adaylardan gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılsa dahi iptal edilecektir.

Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve ilanda yer alan hususlara uygun olarak yapılmasından ve istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden aday sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen aday, herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

Başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.