SPK Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Sona Doğru Yaklaşılıyor

SPK Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Sona Doğru Yaklaşılıyor

İşe alım kariyer kapısı üzerindeki ilana göre Sermaye Piyasası Kurulu İstanbul temsilciliğinde görevlendirmek üzere 50 kamu personeli alımı için giriş sınavı yapılacaktır. Kamu personeli alımı için başvurular sona doğru yaklaşıyor.

SPK İstanbul temsilciliğinde görevlendirilmesi için meslek personeli yardımcılığı giriş sınavı yapılacaktır. Sermaye Piyasası Kurulu 4 farklı grupta olmak üzere 30 adete kadar uzman yardımcısı 10 adete kadar bilişim uzman yardımcısı ile avukatlık hizmetleri sınıfında bulunan 8 derece kadrolu 10 adete kadar uzman hukukçu yardımcısı kadrolarına personel alımı için giriş sınavı yapılacaktır.

Sermaye piyasası kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. İstanbul temsilciliğindeki personel eksikliğini gidermek için 50 personel alımı yapacak olup bu alım giriş sınavı yapacak ve kamu personeli alımı için başvurular sona doğru yaklaşıyor.

Personel Alımı Müracaat Şartları

30 adet uzman yardımcısı kadrosu için adayların ÖSYM’nin 2020 yada 2021 yıllarında yapılmış olan KPSS sınavına girmiş ve puan türlerinden herhangi birisinden 70 ve üzeri almış olması gerekir,

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 35 yaşını tamamlamamış olması,

Kamu haklarından mahrum edilmemiş olması,

Başvuru sırasında gerçeğe aykırı bile ile belge vermemek veya beyanda bulunmaması,

T.C vatandaşı olması,

İstenilen şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi,

Belirtilen kontenjanların ilgili bölümlerinden mezun olması,

Müracaat Süreçleri ve Tarihleri

Adaylar başvurularını 16 Haziran ile 30 Haziran 2022 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını E-devlet üzerinden Sermaye Piyasası Kurulu kariyer kapısı işe alım ve kariyer kapısı internet adresi üzerinden giriş yaparak başvurularını yapabilirler.

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.