Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu 25 Müfettiş Yarımcısı Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu 25 Müfettiş Yarımcısı Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına müfettiş yardımcısı alınacak. Yayınlanan ilanda kamu personel alımı ile çalışmaya hak kazanan adayların ortalama 8500 TL ile istihdam edeceklerdir. İşte detaylar haberimizde…

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapıyor. Yayımlanan kamu personel alımı ilanlarına göre Sosyal güvenlik kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere 25 müfettiş yardımcısı alımı yapıyor. Adaylarda aranan başvuru şartları ve başvuru tarihleri belirlendi.

25 Müfettiş Yardımcısı Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir

Adayların en az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2020 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS P48 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Adayların 18 yaşını doldurmuş olup 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması askerlikten muaf olması askerlik çağına gelmemiş olması veya askerlik ile ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacaktır. Bu sınava katılmaları için yukarıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Müfettiş Yardımcısı Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılır

Ankara başvuruları 6 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 17 Aralık 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.