Sigortacılık Denetleme Kurumu 8030 TL Maaşla Devlet Memuru Alımı! Başvuru Kılavuzu

Sigortacılık Denetleme Kurumu 8030 TL Maaşla Devlet Memuru Alımı! Başvuru Kılavuzu

Sigortacılık Denetleme Kurumu, 2021-2022 KPSS puanlarından birisini baz alarak devlet memuru alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilana göre işe alınacak personel sayısı 30 olarak verilmiştir. Başvuru şartları ve başvuru tarihleri haber içeriğimizde!

Sigortacılık Denetleme Kurumu, kendi bünyesinde ki ihtiyaçları gidermek için 30 uzman yardımcısı kadrosunda devlet memuru alımı yapacağını açıkladı. İşe alınacak personeller kurum tarafından İstanbul merkezli yapılacak olan sınav sonucuna göre belirlenecektir.

Sigortacılık Denetleme Kurumu Devlet Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

ÖSYM tarafından yapılan KPSS 2021- KPSS 2022 sınavlarında KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinden herhangi birinden en az 80 puan almış olmak.

ÖSYM tarafından yapılan YDS sınavında İngilizce, Almanya veya Fransızca dillerinden birinde en az C seviyesinde olmak.

Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak.

35 yaşını tamamlamamış olmak.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Sigortacılık Denetleme Kurumu, tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 14 Kasım 2022-25 Kasım 2022 tarihleri arasında , e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden yapılacaktır. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacak olup farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular da kabul edilmeyecektir.

Sınav!
İşe alınacak olan 30 uzman yardımcıları kurum tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir. İşe girişi sınavı 24-25 Aralık 2022 sabah ve öğleden sonra oturumlar halinde İstanbul ilinde yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.