SGK 35 Devlet Personeli Alımı (25 Kadro Başvuruları)

SGK 35 Devlet Personeli Alımı (25 Kadro Başvuruları)

Sosyal Güvenlik Kurumu 25 devlet personel alımı yapacağını ilan etti. İlana göre 25 kadroya nasıl başvuru yapılacağı açıklandı. Türkiye genelinden alıma başvurular nasıl yapılacak. Elektronik başvuru tarihleri ne zaman?

SGK Devlet Personel Alımı Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu 25 kamu personeli alımı için sınav açtı. Sınava katılmak isteyenler için başvuru adresi ile birlikte tarihlerini açıkladı. 25 kadroya nasıl ve hangi aşamalarda yapacak.

Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihte Yapılacak?

Yazılı Sınava Başvuru Tarihleri: 6 Aralık 2021 – 17.12.2021 tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Ziyabey Cad. No:6 Balgat/ANKARA. Yazılı Sınav Başvuru ve Onay İşlemleri:  Başvurular; e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav adresinden yapılacak.

sosyal-guvenlik-kurumu-memur-alimi.jpg

Adaylarda Aranan Genel ve Özel Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına katılabilmek için;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak.

Sınavın yapıldığı 2022 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak.

En az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında; KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinin birisinden seksen (80) ve üzerinde puan almak.

Yazılı sınava müracaat eden (atama yapılacak kadro sayısının en fazla 5 katına kadar olan) adaylar içerisinde en yüksek puanlı 125 kişi içerisinde bulunmak (2020 ve 2021 KPSS sınavı bahsedilen puan türleri birlikte değerlendirilecek olup son sıradaki adaya eşit puan alan adayların tümü sınava çağırılacaktır), şartları aranır.

Adayların; müfettişlik karakter, çalışma anlayışı ve etik kurallarına haiz bulunması, sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması gerekir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.