SEDDK 20 Kamu Personeli Alımı İş İlanı

SEDDK 20 Kamu Personeli Alımı İş İlanı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 20 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. SEDDK başvurularının nasıl yapılacağı alımların hangi şehirlerde yapılacağını dair detayları ve süreci haberde verildi.

SEDDK Kamu Personeli Alımı İş İlanları

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yazılı ve sözlü sınav da başarılı olan adaylardan 20 kamu personel alımı yapacağını açıkladı. İkamet şartı olmadan 81 vilayetten kabul edilecek olan alım ilanı için adaylardan KPSS şartının da istendiği belirti. İlana ilişkin detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak sizlere sunduk.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Sigortacılık Uzman Yardımcısı (Aktüerya Alanı): Lisans düzeyinde Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Aktüerya ve Risk Yönetimi, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Ekonometri, Finansal Ekonometri, İstatistik, İstatistik-Ekonometri, İstatistik, Matematik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği, Bankacılık ve Sigortacılık, Sigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümlerinden birinden mezun olmanız gerekmektedir.

Sigortacılık Uzman Yardımcısı (Bilişim Alanı): Dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmanız istenmektedir.

Sınav Tarihi ve Yeri

Söz konusu kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan kılavuzu incelendiğinde, sınava ilan edilen kadronun 20 katı kadar aday katılacaklardır. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından 16 Aralık 2023 tarihinde giriş sınavı yapılacaktır. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, 15 gün önce kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Giriş sınavında istenen başarıyı sağlayan adaylar ise sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Yeri

İşe alımlar İstanbul ilinde gerçekleşecektir. İlgili ilana müracaat etmek isteyen adaylar için başvurular 6 Kasım 2023 tarih itibari ile başlayacak olup, 20 Kasım 2023 tarihinde ise sona erecektir. Şartları sağlayan adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) online olarak yapacaklardır

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.