Sayıştay 7 kamu personeli alımında başvurular devam ediyor

Sayıştay 7 kamu personeli alımında başvurular devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Sayıştay tarafından yayınlanan resmi kamu personel alım ilanı ile başkanlık bünyesine 7 kamu personeli alımı için başvurular hala bitmedi? Sayıştay nasıl personel alacak? Sayıştay personel alımı mezuniyet şartları neler? Hepsi haberde.

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanarak başvurusu halen devam eden 7 kişi kamu personel alımı için personel adaylarına hatırlatma.

Sayıştay Başkanlığı bünyesinde saygın bir kariyer yapmak isteyen liyakatli kamu personeli adayları için yapılacak bu 7 kamu personeli alımında alınacak personeller başkanlığın bilgi işlem dairesi başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacaklar.

Sayıştay tarafından çok az sayıda alım yapılan bu personel alımında 2 kişi Kıdemli yazılım geliştirme uzmanı, 1 kişi kıdemli siber güvenlik uzmanı, 1 kişi kıdemli sistem uzmanı, 2 kişi iş zekası uzmanı, 1 kişi ağ uzman olarak alınacak toplamda 7 kamu personeli devletimizin gözbebeği bu kuruma alınacak.

Devletin zirve kurumlarından olan sayıştay personel alımında 2019 ve 2020 yıllarında yapılan KPSS P3 puanının %70 i ve son beş yıl içinde İngilizce dilinden yapılan YDS sınavından alınan puanın %30 u birleştirilerek ilan edilen personel alım sayısının beş katı kadar personel adayını sözlü için başkanlık bünyesine çağıracak.

Sayıştay temsil kabiliyeti yüksek personel adayları alacak

Sayıştay bünyesine başvuru yapabilmek için adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda ya da büyük ölçekte ağ sistemleri kurulumu ve yönetimi hususunda asgari beş yıl tecrübeye sahip olmaları,

Bilgisayar çevre birimleri donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bili sahi olan ve güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleyen,

Hizmetin gereği olarak bütün niteliklere sahip olması ve temsil yeteneğine sahip olması,

Askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartları bulunmakta.

Başvurular için son tarih 03 Mayıs 2021

Sayıştay ilanı başvurusu için yukarıdaki şartlar haricinde aşağıda kılavuz linkinde belirtilen şartları taşıyan kariyer personel adaylarının 03 Mayıs 2021 tarihine kadar başvurularını Sayıştay Başkanlığına şahsen veya bu tarihte başkanlık evrak biriminde olacak şekilde posta ile göndermesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.