Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli ve memur alım şekilleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli ve memur alım şekilleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde hangi unvanlar bulunur, istenen özel ve genel şartlar nelerdir, kimler başvurabilir? Halkla ilişkiler destek personeli, bilişim personeli, memur, VHKİ ve güvenlik görevlisi alımına nasıl başvuru yapılıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde sanayi ve teknoloji uzman yardımcılığı, müfettiş yardımcısı, iç denetçi, uzman, hukuk müşaviri, destek personeli, halkla ilişkiler destek personeli, bilişim personeli, memur, VHKİ, güvenlik görevlisi, aşçı, hizmetli, kaloriferci gibi unvanlarda alımlar yapmaktadır.

Peki bu alımlar nasıl gerçekleşmektedir ve kimler başvurabilir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından DMK’ya göre yapılacak olan kamu personeli alımlarında genel olarak merkezi atama yöntemi benimsenmiştir. Yani KPSS puan sıralamasına göre atamalar merkezden yapılmaktadır. Bunların dışında kalan iç denetçi, uzman, hukuk müşaviri, destek personeli, bilişim personel gibi unvanlara KPSS sıralaması ve kontenjan sayısına göre aday davet edilerek sözlü sınav sonucu asil ve yedek adaylarını belirlemektedir.

Yine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde müfettiş yardımcısı ve sanayi ve teknoloji uzman yardımcılığı unvanlarında yapılan alımlarda adaylardan mühendislik bölümlerinin herhangi biri, kamu yönetimi, istatistik, matematik, maliye, mimarlık, şehir ve bölge planlama, hukuk, iktisat, işletme, uluslararası ilişkiler gibi lisans mezunu olması özel şartları aranmaktadır. Bundan sonra kontenjan sayısı ve KPSS puanına göre aday sıralaması yapılarak sınava girmeye hak kazanan adaylar belirlenmektedir. Daha sonra bu unvandaki alımlar için hem yazılı hem de sözlü sınav yapılabilmektedir. Yazılı ve sözlü sınavlar sonucu asil ve yedek adaylar belirlenmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ihtiyaç halinde işçi alımları da yapmaktadır. İşçi alımlarında İŞKUR aracılığıyla merkez ve taşra teşkilatının ihtiyacına göre duyurular yapılarak kura veya sözlü sınav sonucu işçi alımları da belirlenmektedir.

Tüm kamu ilanlarına anlık olarak aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirerek sahip olabilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.