Personel Alımı! TKİ Müfettiş Yardımcısı Olma Sınav İlanı

Personel Alımı! TKİ Müfettiş Yardımcısı Olma Sınav İlanı

Personel alımı TKİ müfettiş yardımcılığı ilanı resmi gazetede yayımlandı. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nden teftiş kurulu bünyesinde alımlar olacağı belirtildi.

Personel alımı: TKİ müfettiş yardımcılığı ilanı kapsamında KPSS şartı ile alımlar yapılacağı resmi gazetede yayımlandı. Alımlar 7. Dereceden 5 tane müfettiş yardımcısı şeklinde olacak

Sınava Giriş Koşulları Neler?

Müfettiş yardımcısı kamu personeli başvurularını yapacak olan adaylardan bazı koşulları yerine getirmeleri istenmektedir:

657 sayılı DMK maddelerinin bazılarının gerekliliklerini taşımak.

Görevi yapmak için engel teşkil eden bir durum yaşanmaması ve bunun belge ile kanıtlanması, farklı iklim koşullarına uygun bir yapıda olmak.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden veya benzeri denklik yetkisi olan bölümlerden mezun olmak, yerli ve yabancı üniversitelerden biri için gereken koşulların sağlanması.

Taksirli suçlar harici hükümlü bulunmamak.

1 Ocak 1986 senesi ve sonrasında doğmuş olmak.

ÖSYM KPSS 2019-2020 sınavından gereken puan türünü almış olmak. KPSS 1 için en az 80 almak ve YDS puanının da en az 70 olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihi En Son Ne Zaman?

Müfettiş yardımcılığı için başvuru yapacak adayların en son 20.08.2021 tarihinde gece 23:59’a kadar işlemleri tamamlaması gerekmektedir. Bu süreyi geçmiş durumdaki adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Tki.gov.tr adresini kullanarak form ve başvuru süreçlerini bulabilirsiniz.

Yazılı sınavının yapılacağı yer Ankara’dır. Konuyla alakalı bilgiler site üzerinde verilmektedir. Minimum 60 puan alanlar yazılı sınavlardan başarılı olacaklardır. Dil notları daha çok olan adaylar alımlarda daha çok tercih edilecektir.

Başvurularla ve sınavlarla alakalı itirazı olanların yedi gün içerisinde gereken itirazları kurum adresine göndermesi gerekmektedir. Atama süreçlerinde takip yapmanız mazeret durumlarına göre değişebilecektir. Bu nedenle giriş sürecinin tamamını resmi gazete bilgileri üzerinden okumak faydalı olacaktır. Sınav giriş belgenizi tüm süreç boyunca kaybetmemelisiniz.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.