ÖSYM Başkanlığı 330 Adaydan 33 Sözleşmeli Personel Alıyor

ÖSYM Başkanlığı 330 Adaydan 33 Sözleşmeli Personel Alıyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2023 yılında memur ve personel alımlarına başladı. İlgili ilan yayınlandı. Başvuruları kabul edilen 330 aday sınava çağırılacak. Toplamda 33 personel kadroya dahil edilecek.

Resmi Gazete de ve aynı zamanda ÖSYM resmi internet sayfası üzerinde yayınlanan personel alımı ilanlarında belirtilen bilgilere göre; ‘ÖSYM Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı’ bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Alınacak olan bilişim personellerinin sınava dahil edilecekleri bildirildi. Sınava 330 aday kabul edilecek. ÖSYM memur alımı sınav başvuru ekranı haberimizde.

Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Alım Tarihleri ve Başvuru Şekli

Başvuruların alıma işlemi 19.01.2023 tarihinde başlatıldı. 2 Şubat 2023 tarihine kadar gelen başvurular kabul edilmeye devam edecek. Başvuru işlemini gerçekleştirmek isteyen adayların e-Devlet sayfasını kullanmaları gerekmektedir. E-Devlet şifresinin olması ve bu şifre ile sisteme giriş yapılması, başvuru için tek yöntem olarak belirlenmiştir. Elektronik ortam dışında gelen başvurular ile başvuru tarihinden sonra gelen tüm başvurular geçersiz sayılmaktadır.

25 Farklı Kontenjanda Toplam 33 Personel İş başı Yapacak

ÖSYM çatısı altında çalışmak isteyen adaylar hangi kontenjanlar için alım yapılacağını merak etmekte. İşte alımı yapılacak olan 25 kontenjan listesi.

Önyüz Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Önyüz Geliştirme Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı (Java), Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı (Java) alınacak.

Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı, Yapay Zeka Geliştirme Uzmanı, Görüntü İşleme Yazılım Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı (.Net), Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı (.Net) boş kadrolar arasında.

Ağ Uzmanı, Kıdemli Ağ Yöneticisi, Bilgi Güvenliği Uzmanı, Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, Sistem Uzmanı (Microsoft), Sistem Uzmanı (DevOps-Linux), Kıdemli Veri Depolama Uzmanı alınacak.

Kıdemli Sistem Uzmanı (Microsoft), Kıdemli Sistem Uzmanı (DevOps-Linux), İş Zekası Uzmanı, Kıdemli İş Zekası Uzmanı, Veri Tabanı Yöneticisi, Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi olmak üzere toplamda 33 personel ÖSYM için çalışacak.

ÖSYM Personel Alımı için Başvuru Şartları Nelerdir?

Lisans mezunu olmak. Yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği elektronik mühendislik, elektronik - elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümleri kabul edilecek.

Öğrenmeye açık olmak.

Yenilikçi olmak.

Erkek adayların askerlik durumunun çalışma hayatını etkilemeyecek olması.

Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek.

Grup çalışmalarına yatkın olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinde kurulum ve donanım hakkında bilgi sahibi olmak. İlgili yönetmelikleri bilmek.

En az bir programlama dili biliyor olmak ve bunu belgeleyebilmek.

Öğrenmeye açık olmak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.